E enjte, 28 Janar, 2021
7 C
Tirana

Etiketa

red varaku

Pse nuk shuhet dot zemërimi që ndezi maskarallëku i çetës së Dubait?

Nga: Red Varaku Është e qartë që pamjet egzotike të ahengut ministror në Dubai në një nga restorantet më të famshëm atje, është skandali më...

Çfarë paralajmëron Nasip-fushata?

Nga: Red Varaku Edi Rama, Lefter Koka dhe Damian Gjiknuri u shfaqën në një video para opinionit publik nën avujt e alkolit dhe në zdërhallje...

Logjika politike që asgjëson makiazhin elektoral të kryeministrit

Nga: Red Varaku Kur Edi Rama firmosi me gjakun e Ziverit, Faikut, Hekuranit dhe Aleksit kapitullimin përballë LSI-së në prill të 2013, vetëm tre muaj...

Makthi që po e detyron Ramën të ‘dhurojë’ detin

Nga: Red Varaku Ekzistojnë shumë hamëndje për hallin që po detyron Edi Ramën të shfaqet kaq shpejt dhe kaq paturpësisht në pozitat e një mercenari...

Dokumenti i morgut që çoi në ‘knockdown’ qeverinë

Nga: Red Varaku Kryetari i opozitës publikoi mbrëmë në emisionin Opinion mbase skandalin më të rëndë të këtyre njëqind e tetë viteve të egzistencës së...

Sulmi ndaj kundërshtarëve, standardi më shqetësues që ka “rilindur” kjo qeveri

Nga Red Varaku Një nga tiparet themelore të një vendi që po shkon ne shpejtësi drejt autoritarizmit është sulmi ndaj opozitës dhe opozitarizmit, sulmi ndaj...

Kompleksi i tradhëtarit që po e torturon këtë kryeministër

Nga Red Varaku Kryeministri ka rinxjerrë nga sënduku i shpifjeve, një histori dylekëshe kundër kryetarit të opozitës të provuar dhe të diskretituar gati pesëmbëdhjetë vite...

Të fundit

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-co*id na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...

Balla: Koalicioni me Metën, domosdoshmëri për të rrëzuar Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha se vrasjet e 21 janarit janë kryer në gjakftohtësi dhe nga dy persona, një prej...

Balla tregon planin B të Berishës për 21 janarin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, komentoi protestën e 21 janarit të vitit 2011, ku humbën jetën 4 protestues. I ftuar në Real...