E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

punëtorët

Punëtorët e një firme interneti i zë korrenti gjatë punës, njëri prej tyre humb jetën

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Tiranë, teksa një person ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt...

Njihuni me 10 shtetet me punëtorët më të aftë në botë

Është bërë e ditur se Zvicra ka ruajtur vendin e saj të parë në renditjen e konkurrencës së talenteve globale të lëshuar gjatë Forumit...

3 muaj pa marrë rrogat/ Punëtorët e Rafinerisë së Ballshit në protestë

Punëtorët e Uzinës së Ballshit kanë protestuar sot para Prefekturës së Fierit. Për ta, kjo është një situatë e përsëritur, ku nuk i kanë...

“Me punonjësit përshëndetesha disa herë në ditë”, Malaj nxjerr fajtorin për tragjedinë që i ndodhi pranë banesës

Edhe ish-ministri i Financave dhe i Ekonomisë, Arben Malaj, ka një koment në lidhje me ngjarjen tragjike ku dy punëtorë humbën jetën teksa ishin...

Denoncimi/ Në pallatin ku mbetën të vdekur dy punëtorë, jeton Erion Braçe (video)

Dy punëtorë humbën jetën një ditë më parë, si pasojë e punimeve në një pallat, ku për fat të keq u rrëzua skela metalike....

E rëndë/ Ranë nga skela, ndërron jetë një nga punëtorët

Policia e Tiranës ka përcjellë detajet e para në lidhje me ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme, ku katër punonjës ranë nga skela. Blutë...

“Shfrytëzohemi për mitingje”, rrëfimi i punëtorëve: Kemi frikë të ngrihemi

Nga Anxhela Ferra Rreth viteve 1860 kushtet e vështira të punës bënë që shumë punëtorë në SHBA të ngriheshin për të drejtat e tyre themelore....

“Ju doni rritje rroge, s’doni të punoni” (Video)

“Emisioni” Stop në Tv Klan ka zgjidhur problemin mes punonjësve dhe drejtuesve të fabrikës së këpucëve “Endi shpk” në Shkozet të Durrësit. Punonjësit ankohen...

NOKIA/Historia e pabesueshme, si e shpëtuan punëtorët nga falimenti (video)

Kur u shkatërrua biznesi i celularit të Nokia-s, shumë menduan se iu dha fund qytetit finlandez të Oulus, ku Nokia kishte punët kryesorë. Por...

Video/ “Pyet Dakon si torturohen punëtorët”, reagon Rama: Tu bëfsha kurban, mos u gajas…

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, ka vizituar ambientet e një fabrike. Ai ka postuar një video në rrjetin e...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...