E enjte, 14 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Punëtorët e një firme interneti i zë korrenti gjatë punës, njëri prej tyre humb jetën

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Tiranë, teksa një person ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Dy punëtorët e një firme interneti kanë qenë duke shtruar një linjë në Nikël. Në momentin që ata kanë hipur në një shtyllë, për të lidhur kabujt ata kanë rënë në kontakt me rrymën. Për pasojë njëri prej tyre humbi jetën, ndërsa tjetri është transportuar në spital.

Ndërkohë, gjatë rrugës për t’i dërguar ata në spital, fugoni ka përplasur edhe një tjetër person me biçikletë në rrugë, por nuk dihet ende gjendja  e tij shëndetësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kam mik, mos u bëfsh kurrë si Berisha”, Basha qesh me batutat e Ramës

Kryedemokrati Basha ka qeshur me batutat e kryeministrit Rama, dhe nuk ka mundur dot që të qëndrojë serioz para deputetëve sot në Kuvend. Pas...

Ngritja e Komisionit Hetimor për çështjen Becchetti, Rama-Bashës: Ta harroni

Rama foli nga foltorja e Kuvendit, për kërkesën e opozitës për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen “Becchetti”. Kryeministri gjatë fjalës në Parlament...

Rama-Bashës: Mos imito atë të “Foltores”, je në pikë të hallit

Debati i ashpër ndërmjet Bashës dhe Shalsit, kanë marrë vemendjen e kryeministrit Rama. Kreu i qeverisë e ka nisur fjalën e tij në Kuvend...

Ish-kryeprokurori në arrati, refuzohet kërkesa për pezullimin e dënimit me burg

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla për pezullim, dhe shtyrje të ekzekutimit të dënimit. Llalla i kërkoi gjykatës të pezullojë...

Të dielën dita pa makina/ Rrugët ku do bllokohet qarkullimi i automjeteve

Të dielën, kryeqyteti do të presë për të pestin vit radhazi 'Maratonën e Tiranës', ku janë regjistruar për të marrë pjesë vrapues nga shumë...