E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

propaganda

Praktikat e propagandës totalitare në fushatën e Ramës

Nga Belina Budini “Vende të vogla si Shqipëria në rajonin e Ballkanit, kanë zakonin e keq që prodhojnë gjithnjë një “big brother”. Kështu shkruan “The...

Narrativa e propagandës

Marrë nga Revista Medius “E vërteta do t’ju çlirojë” tha Jezu Krishti. Njeriu ka një marrëdhënie të trazuar me të vërtetën. Historikisht. Për hir të...

Propoganda me dhimbjen njerëzore si specialiteti i ri i Lulzim Bashës  

Nga: Alfred Peza Në përpjekjet e tij të dëshpëruara, për ta shitur “sardelen” e problemeve të përditshme të vendin si “balenë”, Lulzim Basha po e...

Adriatik Llalla si pasqyra e hipokrizisë opozitare për reformën në drejtësi

Nga: Alfred Peza Qëndrimi i opozitës, propogandës dhe i mediave pranë saj, në lidhje me çështjen e Adriatik Llallës, është guri i provës për të...

Disa gënjeshtra që duhen çmontuar nga propaganda e Vetëvendosjes

Nga Mero Baze Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, që mbron parimin që Republika bazohet mbi shumicat parlamentare, ka një reagim të pritshëm të...

Meta përplaset me gazetaren: Mos bini pre e propagandave ‘sorosiste’

Gjatë intervistës që po zhvillohet në ambientet e Presidencës, ka pasur një përplasje mes gazetares Sonila Meço dhe presidentit Meta, ku ky i fundit...

Historiani publikon skandalin: Ja propaganda komuniste nëpër gjimnaze

Historiani Kastriot Dervishi ka denoncuar një skandal që ndodh sot në gjimnazet e Shqipërisë. Konkretisht, ai ka sjellë një rast në gjimnazin e Tepelenës, ku...

Propaganda e plakut nuk po manipulon dot studentët e irrituar

Nga Andi Bushati/ Nëse doni të kuptoni se sa i dëshpëruar, pa fantazi, i plakur, demode, me një propagandë shterpë dhe pa mundësi zgjidhjeje...

Rrëzohet propaganda e Ramës, drejtorët emërojnë mësues jashtë portalit

Pas investigimit të bërë nga “Fiks Fare” mbi shkeljet ligjore të kryera nga ish-përgjegjësi i Zyrës Arsimore të Bilishtit, Alban Fetolli, ai u largua...

‘OMONIA’ në krah të ekstremistit: Propaganda anti-greke ndikoi te policia

Organizata greke ‘OMONIA’ ka reaguar për vrasjen e ekstremistit grek në Bularat, Konstantinos Katsifas. Në deklaratën publikë për median thuhet se Katsifas u vra më...

Të fundit

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...