E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Prokuroria

Prokuroria nis hetimet për të gjetur personin që kërcënoi Kurtin

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka autorizuar Policinë për ndërmarrjen e hetimeve lidhur me kërcënimin që i është bërë më 10 prill, kryeministrit në detyrë...

‘S’kam takuar asnjë gjykatës’/ Henri Çili: Do kërkoj dëmshpërblim

Botuesi Henri Çili ka mohuar 5 akuzat e ngritura nga Prokuroria, ndërsa ka shpjeguar versionin e tij pas arrestimit. Në një komunikim për mediat,...

“Gjonaj akuzohet për 4 vepra penale”, Blushi reagon ashpër ndaj Prokurorisë

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka reaguar ashpër pas zhvillimit të konferencës së Prokurorisë, ku ishte prezente edhe ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Përmes një...

Braçe sfidon Metën

Zv.kryeministri Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me akuzën e presidentit se Komisioni i Ekonomisë në vitin 2018, ka kaluar në mënyrë okulte ligjin...

Prokuroria kërkon burg për Henri Çilin

Prokuroria e Përmetit ka kërkuar arrest me burg për të gjithë të arrestuarit burra në operacionin “Mezhgorani” me përjashtim të dy grave të vetme...

Henri Çili, grup i strukturuar kriminal?! Është t’ia fusësh vrapit

Nga: Roland Lami Henri Çili grup i strukturuar kriminal është t’ia fusësh vrapit. Nëse ky është bilanci i Prokurorit të Përgjithshëm. Nëse Henri Çili është i...

Punëtori humb jetën në ndërtim, arrestohet kreu i Dhomës së Tregtisë në Lezhë

Policia ka arrestuar ditën e sotme kryetarin e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë, Pashk Palokaj. Arrestimi i biznesmenit është bërë me urdhër të...

“12 raste me koronavirus në Shqipëri”, Prokuroria nis hetimet për audion e rreme

Pas mesazhit që u shpërnda në audio në Whatsapp se ka 12 raste të infektuarish me koronavirus në Shqipëri, ka ardhur edhe reagimi zyrtar i...

Padia ndaj Bushatit/ PD kërkon informacion mbi fazën ku ndodhen hetimet

Partia Demokratike i ka kërkuar sot Prokurorisë informacion për fazën e hetimeve për çështjen e deputetit të PS-së, Ervin Bushati. PD e ka ngritur padinë...

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, sa vite burg kërkohen për ish-kryebashkiakun

Prokuroria e Lezhës ka dhënë sot pretencën për 19 personat e vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te Rana e Hedhun, në Shëngjin. Prokuroria...

Të fundit

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...