E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Prokuroria

Bënte namin me vjedhjen e banesave, pranga 37-vjeçarit

Blutë e Tiranës kanë vënë në pranga një 37-vjeçar, pasi është autor i vjedhjes së banesave. Shtetasi me inicialet B. Ç., 37 vjeç, banues...

Riorganizohet Prokuroria e Përgjithshme, ja emrat që do drejtojnë sektorët

Struktura e Prokurorisë së Përgjithshme është riorganizuar. Raportohet se ky institucion është ndarë në 3 drejtori. “Balkanweb” shkruan se bëhet fjalë për Drejtorinë Gjyqësore, e cila...

‘Pse vetëm Lul Berishës i shkoi ftesa nga policia?’, Topollaj tregon të pathënat

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka debatuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Real Story’ në News 24 me gazetaren Klodiana...

SPAK nuk merr në dorë “Dosjen 184”

Vazhdon ping-pongu me hetimin e dosjes 184, për shitblerjen e votave në zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër. Në korrik të vitit të kaluar,...

Prokuroria apelon çështjen për pafajësinë e Bashës

Prokuroria e Tiranës ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës, për të pushuar çështjen e ‘lobimit rus’ ndaj kryedemokratit Basha dhe dy zyrtarëve të...

Prokuroria “blindon” radhët: 7 Hetues italianë ‘ekspertë’ tërmetesh në Shqipëri

Prokurorëve shqiptarë që kanë në dorë dosjen e nxehtë të tërmetit do t’u shtohen përforcimet. Mësohet se 7 ekspertë italianë i janë bashkuar ekipit...

Zhdukja e mistershme e kapitenit, prokuroria i kthen jahtin pronarit turk

Jahti “Atik Bey” i biznesmenit turk që u gjet i braktisur në fillim të shtatorit 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit, i është kthyer...

Dosja “Tërmeti”/ Ish-prokurori Hajdari: Koha për një “tërmet” ligjor

Për ish-prokurorin Shkëlqim Hajdari, tërmeti që tronditi Shqipërinë në 26 nëntor duhet të shoqërohet me një ‘tërmet ligjor’, duke bërë të mundur parandalimin e...

Gjykata e Krujës liron të dënuarin me burgim të përjetshëm

Në Shqipëri, Gjykata e Krujës vendosi sot, pas një procesi që ka zgjatur disa muaj, të lirojë nga burgu, Endrit Doklen, i njohur ndryshe...

“Shtesa dhe ndërhyrje në kolona” Prokuroria nis hetimet për 7 pallate në Lezhë

Shtatë pallatet që u dëmtuan nga tërmeti që tronditi vendin më 26 nëntor do të jenë objekt i hetimit të Prokurorisë së Lezhës. Ndërtesat kanë...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...