E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

postim

“Trajtojeni koronavirusin si vjehrrën tuaj”, gafa e bashkisë në Angli bën xhiron e rrjetit

Këshilli i qytetit Stockport në Britaninë e Madhe ka postuar në rrjetet sociale një status ku i kërkonte qytetarëve të tregonin kujdes ndaj koronavirusit...

Vajza e Ismail Kadaresë zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare është emëruar zëvendës presidente në sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të...

COVID-19/ Rama bën deklaratën e papritur: Sonte, komunikimi im i fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë së fundmi një deklaratë të papritur lidhur me koronavirusin. Kreu i Qeverisë shkruan në rrjetin social Facebook se sonte në...

Haradinaj: E kundërshtoj fuqishëm trajtimin e padinjitetshëm të Pacollit

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar lidhur me deputetin Behgjet Pacolli. Këtij të fundit i është ndaluar...

Meta: Komuniteti i Çepanit humbi një nga drejtuesit më të shquar

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në Facebook njofton se komuniteti i Çepanit humbi një nga drejtuesit më të shquar, z.Servet Basho. “Sot vizitova djalin...

Rama tregon arsyen pse tërhoqi padinë ndaj “Bild”

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Twitter ka njohur opinionin publik me arsyen pse tërhoqi padinë ndaj gazetës “Bild”. “U njoha me...

Bizneset që lejohen të hapen nesër/ Rama bën një tjetër sqarim

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër sqarim lidhur me bizneset që do lejohen të hapen nesër. Kreu i qeverisë njofton se është gati vërtetimi...

“Hapat përfundimtarë”/ Hashim Thaçi bën paralajmërimin e rëndësishëm

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë paralajmërimin e rëndësishëm në Twitter, lidhur me formimin e një qeverie të re. Thaçi bën me dije se...

COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Austria ka një plan hapjeje të ngjashëm me tonin

Teksa i referohet situatës së koronavirusit në vend, kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetin social Facebook, shkruan se Austria ka një plan...

Manastirliu: Edhe 1️ infermier në Tiranë është shëruar nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se një infermier në Tiranë është shëruar nga koronavirusi. Kështu, ka shkuar në 28 numri i...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...