E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Petrit Vasilit

Pro hapjes së listave, opozita e bashkuar: Rama ka frikë nga humbja e pushtetit

Gazment Bardhi, Oerd Bykykbashi dhe Petrit Vasili kanë dalë sot në një konferencë të përbashkët, ku kanë paraqitur argumentet e tyre, pse duhet të...

Përmbytja në Kombinat/Bashkia i përgjigjet Berishës dhe Vasilit: Ju vodhët…

Bashkia e Tiranës ka reaguar pas akuzave të Sali Berishës dhe Petrit Vasilit në lidhje me përmbytjen e zonës së“Misto Mames” këtë të dielë. Bashkia...

Thirrja e fortë e Petrit Vasilit për shqiptarët: Refuzojeni ta paguani taksën për Rrugën e Kombit

Ministria e Infrastrukturës ka publikuar sot tarifat që duhet të paguajnë mjetet që do të kalojnë në Rrugën e Kombit. Ndonëse ende nuk është...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...