E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Irani konfirmon 2 rastet e para me koronavirus

loading...

Koronavirusi vijon të përhapet me një shpejtësi të frikshme duke shkaktuar më shumë viktima nga dita në ditë.

Deri më tani raportohet për 2012 persona të vdekur, ndërsa numri i rasteve të konfirmuara ka shkuar mbi 75 mijë. Ndërkohë bëhet me dije se Irani ka konfirmuar dy rastet e para me koronavirus. Sipas mediave të huaja, dy personat u konstatuan në provincën Qom, por nuk dihet ende nëse janë vendas apo të huaj.

Mbi 15 mijë persona kanë arritur të shërohen nga koronavirusi, ndërsa mbi 12 mijë të tjerë ndodhen në gjendje të rëndë.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Pas divorcit Adele shet shtëpinë e saj dhe humbet një milion paund

Në mënyrë që të ndërroje faqe dhe të shpëtoje shpejt e shpejt nga kujtesa e ish-burrit Simon Konecki, Adele ka shitur vilën e saj...

Firmoset marrëveshja/ Kontribut prej 700,000 dollarë nga Zvicra, Norvegjia e UNDP

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nënshkruar sot një partneritet me Ambasadën e Zvicrës, Ambasadën Mbretërore të Norvegjisë për Shqipërinë, dhe Programit për...

E kaloi jetën si pjesë e “shfaqjeve të pazakonta”, njihuni me njeriun me fytyrë luani

Quhej “shfaqja më e madhe në botë”. Ishte bashkimi i 2 trupave më të famshme të cirkut në botë, që performonin numrat më argëtues...

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...

Princi Charles dhe Camilla festojnë përvjetorin e martesës në karantinë

Dje, 9 Prill 2020, Princi Charles dhe Camilla kanë festuar përvjetorin e pesëmbëdhjetë të martesës. Të dy u ribashkuan pas shërimit të Charles nga koronavirusi. Ne...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT