E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

iran

Irani goditet nga një tërmet 5.1 ballë

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter ka goditur Iranin. Mësohet se lëkundjet e tërmetit janë regjistruar në provincën e Kohgiluyeh dhe Boyer...

Irani rihap të gjitha xhamitë përkohësisht

Të gjitha xhamitë në Iran, të mbyllura për shkak të pandemisë së koronavirusit, do të rihapen përkohësisht, nisur nga sot. Drejtori i Organizatës për Zhvillimin...

Anija luftarake iraniane goditet aksidentalisht nga një raketë

Një anije luftarake iraniane është goditur aksidentalisht nga një raketë e shkrepur gjatë stërvitjeve detare në Gjirin e Omanit. Për pasojë ka humbur jetën 1...

Irani goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm ka ‘shkundur’ mëngjesin e sotëm Iranin, ku raportohet për viktima dhe dëme materiale. Irani është goditur nga një tërmet me magnitudë...

Trump jep vendimin final: Do hedhim në erë çdo anije iraniane që na sulmon

Një javë pasi 11 anije nga Marina e Gardës Revolucionare Islamike të Korpusit Islamik (IRGCN), u afruan në mënyrë të rrezikshme pranë anijeve amerikane,...

Një ndër vendet më të prekura nga koronavirusi, Irani liron përkohësisht të burgosurit e huaj

Pasojat e shumta që po sjell pandemia e koronavirusit, kanë bërë që Irani të lirojë më shumë se 1 mijë shtetas të huaj nga...

Koronavirusi/ Irani: Nuk do e kërkojmë kurrë ndihmën e SHBA

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Abbas Mousavi është shprehur se Irani kurrë nuk do t’i kërkojë SHBA-ve për të ndihmuar Teheranin në luftën kundër...

Banorët të izoluar nga koronavirusi, tërmeti trondit Iranin

Tërmetet s’kanë të ndalur. Nga një anë njerëzit qëndrojnë të izoluar brenda shtëpive, për të mos u infektuar nga COVID-19, nga ana tjetër, vala...

Arrin në gati 2,000 numri i viktimave nga koronavirusi në Iran

Irani njoftoi të martën se 122 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Shifra e çon në 1,934 numrin total të...

Iran/Çdo 10 minuta, një person humb jetën nga koronavirusi

Koronavirusi vijon të marrë qindra jetë njerëzish çdo ditë, nga vende të ndryshme të botës. Situata duket më e rëndë në Itali, ku vetëm ditën...

Të fundit

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Horoskopi, 25 maj 2020

Dashi Përpiquni të jeni më të tërhequr gjatë ditës së sotme. Nuk është koha e duhur për ë vepruar shumë sot. Në fakt është krejtësisht...

Zyrtari i SHBA: Kina fshehu virusin, do t’i shkojmë çështjes deri në fund

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik...
WhatsApp KONTAKTO TT