E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

VIDEO/ Infermieret kineze rruajnë kokën para se të nisen me shërbim në Wuhan

Autoritetet kineze kanë urdhëruar infermieret femra që të rruajnë kokën përpara se të nisen me shërbim në spitalet e Wuhan.

Sipas mediave të huaja, kjo është ndërmarrë si një masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit, por edhe si provë për të treguar vendosmërinë e tyre për të luftuar virusin. Në videon e publikuar, duken rreth 15 infermiere të spitalit Gansu që me lot në sy rruajnë kokën, për t’u nisur drejt epiqendrës së koronavirusit, qytetit Wuhan.

Ato do të largohen nga Lanzhou, kryeqyteti provincial i Gansu për të punuar në spitalet e posaçme për trajtimin e koronavirusit. Bëhet me dije se 20,000 mjekë nga e gjithë Kina po dërgohen në rajon për të luftuar përhapjen e epidemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....