E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

“përmbytet”

Ishte ankoruar në portin grek, përmbyset super jahti i princit arab

Një super jaht me vlerë 65 milionë paund është përmbysur teksa ishte ankoruar në një port të Greqisë. Mësohet se jahti ishte në pronësi të...

Përmbytja e varkës në ujërat greke, shkon në 12 numri i viktimave

Ka shkuar në 12 numri i viktimave pas përmbytjes së varkës me të cilën po lundronin në ujërat perëndimore të Greqisë. Sipas mediave greke, 21...

Përmbytet varka me migrantë/ 7 persona ndërrojnë jetë

Shtatë persona kanë gjetur vdekjen, pasi varka me të cilën udhëtonin u përmbyt në një liqen në Turqi, njoftuan zyrtarët. Viktimat ishin migrantë nga Afganistani,...

Përmbytet stadiumi i Vlorës/ Ndërpritet ndeshja Flamurtari-Teuta

Si pasojë e motit të keq është përmbytur stadiumi i Vlorës dhe është ndërprerë ndeshja Flamurtari-Teuta. Raportohet se ndërprerja e ndeshjes u bë në minutën...

Moti i keq godet Kroacinë, përmbyten qytetet bregdetare

Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme ka goditur pjesën më të madhe të qyteteve bregdetare në Kroaci. Nuk raportohet për persona të...

Përmbytet Vlora (foto)

Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës dhe në orët e para të ditës së sotme, kanë bërë që Vlora të zgjohet e...

Vlora si Venecia, ironizon Vasili: I ka dalë për zot kryeministri

Ish-deputeti Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama, deputet në Vlorë, për përmbytjen e qytetit bregdetar. Në një postim në Facebook, Vasili ironizon se Rama i...

Qyteti i dashurisë ‘përmbytet’ nga minjtë

Kryeqyteti i Francës është i përmbytur me minjtë, dhe qytetarët po fajësojnë kryetaren e bashkisë Anne Hidalgo për këtë. Kundërshtarët e kryebashkiakut nga radhët e...

Video/Pas Bibliotekës përmbytet Bashkia, shkatërrohen dokumentet e pronësisë

“Qindra qytetarë e artiste vazhdojnë protestën në mbrojtje të Teatrit Kombëtar!  Ndërkohë vijon firmosja e peticionit nga qindra qytetarë kundër grabitjes së pronës publike,...

(Video) Përmbytet Tirana, pusetat jashtë funksionit

Kanë mjaftuar vetëm dy orë reshje shiu dhe kryeqyteti ynë u bë i lundrueshëm si Venecia. Situata në Tiranë paraqitet mjaftë problematike. Uji vërshon...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 73-vjeçar. Sipas policisë, një makinë...

Arrestohen 2 shqiptarët në Itali, ja çfarë gjeti policia në banesën e tyre

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi dyshohen se merreshin me trafikimin e lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në banesë, policia ka gjetur dy pistoleta...

Vargjet e muzikantëve zviceranë/ Meta: Këngë homazh që duhet të na zgjojë

Presidenti Ilir Meta shprehet se shembja e Teatrit Kombëtar ka indinjuar jo vetëm artistët shqiptarë, por edhe ata në Evropë. Kreu i shtetit ka publikuar...

“Vizitorët i presim nga 15 qershori”, Greqia rihap ishujt për turizëm

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se duke filluar nga 15 qershori, vendi fqinj do të presë turistë nga jashtë. Kreu i qeverisë greke theksoi...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...
WhatsApp KONTAKTO TT