E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Ishte ankoruar në portin grek, përmbyset super jahti i princit arab

loading...

Një super jaht me vlerë 65 milionë paund është përmbysur teksa ishte ankoruar në një port të Greqisë.

Mësohet se jahti ishte në pronësi të e Princit arab, Turki bin Mohammed bin Fahd Al Saud. Siç shihet edhe nga fotoja anija është kthyer në një kënd prej 45 gradësh, duke rrezikuar kështu fundosjen e plotë.

Super jahti luksoz ndodhej në Perama, Athinë për t’u riparuar. Gjatë incidentit, askush nuk u lëndua.

Jahti 1,415 ton ka 11 kabina dhe është i përshtatshëm për 22 persona. Në të ndodhet edhe një ekuipazh prej 18 personash. Jahti mund të arrijë një shpejtësi prej 35 km/h. Ai ka gjithashtu një xhakuzi në kuvertë dhe një kinema në bord.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Plagosja në Tiranë/ Kush është i kërkuari që pati përplasje me punonjësin e ‘Shqiponjave’

Policia ka përcjellë detajet lidhur me plagosjen sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Sitki Çiço", në afërsi të një shkolle. Por si...

Shpikja e radhës/ Një pajisje për të hapur derën pa e prekur

Në këtë periudhë pandemie që po jetojmë, mbajtja e higjienës është kushti themelor për të mos u infektuar. Për shumë persona është vënë re...

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT