E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

partia komuniste

Nga shpella në krye të vendit më të madh në botë, historia e Xi Jinping

Xi Jinping është sot udhëheqësi i Kinës, vendit që parashikohet të ketë në pak vite ekonominë më të madhe në botë. I ati i...

Pompeo: Partia Komuniste e Kinës, kërcënimi më i madh i kësaj epoke

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, e përshkroi Partinë Komuniste të Kinës, si kërcënimin më të madh të kësaj epoke. Pompeo po qëndron në Britani...

Ish-shefi i Interpolit dënohet me 13.5 vjet burg

Në Kinë, ish-shefi i Interpolit Meng Hongwei u dënua me 13 vjet e gjysmë burgim pasi pohoi se kishte marrë ryshfete që kapnin më...

“Bëri aleancë me Partinë Komuniste”/ Kopliku rrëfen përse u “tërhoq” nga PD

Ish-zv.kryeministri në periudhën 1992-1995, Bashkim Kopliku ka treguar arsyet që e kanë çuar atë të “tërhiqet” nga Partia Demokratike. Kopliku shprehet se PD “mori kthesë...

Eksperti britanik: Komunizmi po “pushton” Perëndimin

Udhëheqësit e dhunshëm komunistë të së kaluarës, përqafohen ende nga e majta ekstreme, ku idetë e tyre të diskredituara mbeten ende në qarkullim… Ndërsa sot...

Të fundit

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...