E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ndalohet

Organizoi trafikun e drogës drejt Italisë, ndalohet nënkomisari i policisë së Fierit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-ndalimi ndaj nënkomisarit të Policisë së Fierit, Festim Lelaj, nën akuzën e organizatorit të trafikut të një...

I gjendet pajisje e dyshimtë, ndalohet italiani në portin e Durrësit

Një shtetas italian është ndaluar ditën e djeshme në portin e Durrësit, pasi i është gjetur një pajisje e dyshimte. Sipas policisë bëhet fjalë...

Festa e Pavarësisë, ja rrugët ku nuk lejohet parkimi i mjeteve në Vlorë

Në kuadër të mbarëvajtjes së festimeve për 28 Nëntorin, policia e Vlorës ka marrë disa masa sigurie, të cilat do të zbatohen deri në...

Rrihte brutalisht gruan dhe vajzën, shqiptari ndalohet pasi abuzoi seksualisht me….

Këtë mëngjes Policia e Vairano Scalo, afër Caserta,ka vënë në pranga  33-vjeçar  Indrid Gjini, me origjinën shqiptare, me urdhër të magjistratit të Gjykatës së...

Ndalohet gjyqtari i Apelit, kontrolli i befasishëm në banesë i gjeti 300 milionë lekë

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Shkëlqim Miri, është ndaluar nga policia e Tiranës, pasi në banesë i janë gjetur  300 milionë lekë....

Policia austriake ndalon trajnerin dhe 7 lojtarë të Kukësit, dyshohen për trukim

Një pjesë e skuadrës së Kukësit është ndaluar dje në mbrëmje në Vjenë. Mësohet se arsyeja e ndalimit është dyshimi për trukimin e ndeshjes,...

Kryente vepra të turpshme me vajzën dhe dhunonte gruan, ndalohet 36-vjeçari

Një 36-vjeçar është ndaluar nga policia e Maliqit, pasi kryente vepra të turpshme ndaj vajzës së tij, si edhe ushtronte dhunë fizike e psikologjike...

BALLSH/ Theu bankomatin, identifikohet dhe ndalohet 25-vjeçari

Një 25-vjeçar është ndaluar nga policia, pasi tetoi të vjedhë bankomatin e një banke të nivelit të dytë. Ngjarja ka ndodhur dje më datë...

Aleksandër Vulin nuk thyen dot “kufijtë” e Kosovës

  Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës i ka ndaluar përsëri hyrjen në Kosovës, zyrtarit nga Qeveria e Serbisë, Aleksandër Vulin. Burime nga MPJ e...

Ndalohet në Rinas një qytetar grek, i gjenden në trup mijëra euro

Në aeroportin e Rinasit është ndaluar një qytetar grek, me inicialet Ch. I., 50 vjeç, ndërsa tentuar të largohej drejt vendit të tij bashkë...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...