E mërkurë, 8 Prill, 2020
4 C
Tirana

Etiketa

mocion

Rekomandoi mocionin e mosbesimit, Albin Kurti e shkarkon nga detyra

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkarkuar ditën e sotme nga Bordi i QKUK-së personin që rekomandoi mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë. Qeveria...

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti është votuar me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. Kështu qeveria e Albin Kurtit rrëzohet duke e...

“S’e tradhtova LDK-në”/Osmani: Nuk votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se nuk do të votojë asnjë mocion vetëbesimi, që sipas saj e kthen PAN-in në...

Kurti nxjerr të pathënat: Ky mocion s’ka të bëjë me ministrin e shkarkuar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka nxjerrë të pathënat në lidhje me mocionin e mosbesimit që është propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike...

Nis seanca për mocionin e mosbesimit/ Albin Kurti s’duket asgjëkundi

Së fundmi ka nisur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, mirëpo mediat kosovare kanë raportuar se kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë...

Sot zhvillohet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Ditën e sotme zhvillohet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Mocioni është propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca mbahet me...

“Mocioni i mosbesimit i LDK-së, katastrofik për Kosovën dhe rajonin”

Sipas raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon, vendimi i LDK-së për të nisur mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, mund të jetë...

Kur do të mblidhet Grupi Parlamentar i LDK-së për mocionin e mosbesimit

Pas pak minutash, konkretisht në orën 13:00, Grupi Parlamentar i LDK-së pritet që të mblidhet për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Shefi i Grupit...

SHBA: Mocion kundër rregullit të përkohshëm për kufizimin e azilit

Disa organizata të të drejtave civile depozituan një mocion për një urdhër për bllokim të përkohshëm të rregullit të ri të administratës së Presidentit...

Isa Mustafa paralajmëron: Mocion për rrëzimin e qeverisë

Së shpejti në Kosovë mund të zhvillohet një mocion mosbesimi ndaj qeverisë. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i LDK-së, Isa Mustafa, i cili njofton...

Të fundit

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT