E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

“Mocioni i mosbesimit i LDK-së, katastrofik për Kosovën dhe rajonin”

Lexo edhe ...

Humb jetën nga koronavirusi aktori i njohur i ‘Star Wars’

Aktori i Star Wars Andrew Jack ka vdekur në moshën 76 vjeçare nga koronavirusi. Andrew i cili ishte edhe një trajner i dialekteve, ndërroi jetë...

Situata duket e rëndë edhe në Turqi/Bilanci nga koronavirusi për 24 orët e fundit

Koronavirusi po shkakton viktima të shumta edhe në Turqi, teksa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 46 persona. Ministria turke e Shëndetësisë...

Dyshohet se Putin mund të jetë prekur nga koronavirusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dyshohet se mund të jetë prekur me koronavirus, pasi takoi një mjek i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Përgjigja...

Elon Musk ,gati ventilatorët shtesë për t’u dërguar në spitale

Elon Musk vazhdon të japë ndihmën e tij. Inxhinieri 48-vjeçar dhe CEO i Tesla-s tashmë ka dhuruar 1,255 ventilatorë në spitalet në Kaliforni në luftën...

Sipas raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon, vendimi i LDK-së për të nisur mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti, mund të jetë katastrofik për Kosovën dhe rajonin.

Në një postim në rrjetin social Twitter, ajo shkruan: “Nëse LDK-ja paraqet mocion mosbesimi ndaj Qeverisë, pjesë e së cilës është edhe vetë, atëherë kjo do të nënkuptonte një katastrofë jo vetëm për Kosovën, por edhe për tërë rajonin”.

Përmes një tjetër postimi, Cramon ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani që të shmangin mbajtjen e zgjedhjeve të reja:

“Çfarë po ndodh në Kosovë, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani? Ju lutemi parandaloni edhe një raund tjetër të zgjedhjeve të parakohshme për vendin tuaj”.

Kujtojmë se ditën e djeshme Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar mocionin e mosbesimit për Qeverinë Kurti.

Vendimi është marrë në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së, e thirrur pas shkarkimit të Agim Veliut nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Humb jetën nga koronavirusi aktori i njohur i ‘Star Wars’

Aktori i Star Wars Andrew Jack ka vdekur në moshën 76 vjeçare nga koronavirusi. Andrew i cili ishte edhe një trajner i dialekteve, ndërroi jetë...

Situata duket e rëndë edhe në Turqi/Bilanci nga koronavirusi për 24 orët e fundit

Koronavirusi po shkakton viktima të shumta edhe në Turqi, teksa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 46 persona. Ministria turke e Shëndetësisë...

Dyshohet se Putin mund të jetë prekur nga koronavirusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dyshohet se mund të jetë prekur me koronavirus, pasi takoi një mjek i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Përgjigja...

Elon Musk ,gati ventilatorët shtesë për t’u dërguar në spitale

Elon Musk vazhdon të japë ndihmën e tij. Inxhinieri 48-vjeçar dhe CEO i Tesla-s tashmë ka dhuruar 1,255 ventilatorë në spitalet në Kaliforni në luftën...

Qeveria indekson pensionet 2.3%, duke nisur nga 1 prilli

Nga 1 prilli pensionistët në të gjithë vendin do të përfitojnë indeksimin e pensioneve në masën 2.3%. Qeveria do të miratojë sot në mbledhjen...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT