E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

ministria e jashtme

Shqipëria anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë, reagon Rusia

Ministria e Jashtme e Rusisë, ka reaguar pas zgjedhjes së pesë shteteve si anëtare jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, mes...

Covid-19/ Ministria e Jashtme njofton të gjitha masat e reja në Kakavijë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dhënë një njoftim zyrtar në lidhje me shtrëngimin e masave që Greqia ka bërë për parandalimin...

Në rast shkelje, gjobë 5000 euro/ Ministria e Jashtme del me njoftimin e fundit

Ministria e Jashtme ka njoftuar shtyrjen e orarit të kalimit në pikën kufitare të Kakavijës. Orari do të jetë nga ora 07:00 - 23:00,...

Kosova: Armatosja e Serbisë nga Rusia, kërcënim për rajonin

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) në Qeverinë e Kosovës, thotë se armatosja e Serbisë nga Rusia paraqet “kërcënim të qartë për...

Polonia mbylli fluturimet me Shqipërinë/ Ministria e Jashtme jep njoftimin e fundit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton se të gjithë qytetarët shqiptarë që u bllokuan dje në aeroportin e Varshavës, janë kthyer sot...

Ministria e Jashtme thirrje shqiptarëve: Shmangni udhëtimet drejt këtyre vendeve

Ministria e Punëve të Jashtme iu bën thirrje qytetarëve shqiptarë që të shmangin udhëtimet drejt Lindjes së Mesme, më konkretisht Irakun dhe Iranin. Ky njoftim...

“Pasaportat e shërbimit”, gjyqtarët humbin çështjen ndaj Ministrisë së Jashtme

Disa muaj më parë, qeveria me një vendim hoqi pasaportat e shërbimit për shumë zyrtarë, konsuj, diplomatë dhe gjyqtarë. Pas këtij vendimi, një pjesë e...

Cakaj jep lajmin e mirë për çdo student që dëshiron të jetë pjesë e diplomacisë

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, ka publikuar në Facebook foton me ekselentët dhe specialistët e rinj, të cilët do të shërbejnë në diplomacinë shqiptare....

Ndryshime në Ministrinë e Jashtme dhe të Arsimit, emërohen 3 zv/ministra të rinj

Disa ndryshime të bëra ditën e sotme kanë prekur Ministrinë e Jashtme dhe atë të Arsimit. Bëhet me dije se në këto 2 ministri janë emëruar...

Vazhdojnë përplasjet/ Gjermania dëbon dy diplomatë rusë

Ministria e Jashtme e Gjermanisë tha se ka dëbuar dy diplomatë rusë, pasi prokurorët gjermanë thanë se dyshojnë për përfshirjen e Moskës në vrasjen...

Të fundit

Co*id-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...