E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

“Taken by Albania”/ Ministri: Ia arriti qëllimit! Bejtja: Spot katunar

Mediat ndërkombëtare kanë kritikuar spotin “Taken by Albania” që lidhet me promovimin e turizmit në Shqipëri. Në emisionin “Opinion” gazetari Andi Bejtja tha se “spoti është katunar”

“Mirë ishte që debati të bëhej para se të bëhej spoti. Mua nuk më shqetëson shumë një film që ka për personazh një tropojan. Është pak spot katunar. Nuk ka pse më bën mua impresion një film e ta kthej këtë në një spot për turizmin. Mund të kishte ndodhur atë vit që doli filmi, se po ta kërkosh në Google del filmi “Taken” e pastaj del spoti”, tha gazetari.

Ministri Blendi Klosi nga ana tjetër mbrojti spotin duke thënë se ai ia arriti qëllimit pasi është parë mbi 1 milion herë.

“Super sukses, realisht arriti që ngjallet një kureshtje”, tha ministri, por sipas tij ky nuk është spoti shqiptar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...