E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

meshkuj

Itali/ COVID-19 ka prekur me shumë femrat se meshkujt

Italia mbetet vendi më i goditur në botë nga COVID-19. Mjekët në Itali kanë zbuluar se vdekshmëria më e lartë është tek femrat, ndryshe...

Pse vrasësit serialë janë pothuajse të gjithë meshkuj?

Gratë kontribuojnë në kategorinë e vrasësve seriale me nje perqindje të "të ulët", 10% :më shumë se 90% e krimeve të dhunshme janë kryer...

Femrat duan pavarësi financiare, kërkojnë punë më shumë se meshkujt

Çdo ditë e më shumë femrat kërkojnë të jenë të pavarura financiarisht, duke hequr dorë nga pasiviteti apo jeta shtëpiake. Sipas shifrave të Shërbimit...

Dy femra puthen në autobus, skena tërbon 4 meshkuj dhe i bëjnë për spital

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Londër më datën 30 maj ku dy lesbike janë dhunuar në një autobus. Ato janë parë në orët...

Meshkujt apo femrat arrijnë pjekurinë më herët? Ja çfarë thonë ekspertët

Dy gjinitë kanë arritur në një mendje se femrat e arrijnë pjekurinë shumë më herët sesa meshkujt, mesatarisht në moshën 32-vjeçare. Edhe meshkujt e kanë...

Qytetet me burrat dhe gratë më “dembelë”

Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqisë punëtore, ka dhe shumë...

Në ambientet e punës dominon ende “bota e projektuar për burrat”

Gratë shtatzëna kanë shumë vështirësi në lëvizje dhe këtë e dinë shumë mirë të gjitha ato gra që janë bërë nëna. Por kjo gjë,...

E dini përse kopsat në këmishat e burrave janë në anë të kundërt me të grave?

Ndoshta asnjëherë nuk u keni dhënë interes, por kopsat në këmishat e burrave janë në anë të kundërt me atë të grave. Matt Lauer...

Meshkujt apo femrat tradhtojnë më shumë? Ja si ta kapni “mat” partnerin

Studime të shumta janë kryer në lidhje me faktin se kush tradhtojnë më shumë, femrat apo meshkujt. Kush prej tyre mundohet që të gënjejë...

Zbuloni se cilët meshkuj preferojnë më shumë femrat

Me siguri se ndonjëherë në jetë keni menduar se cila pjesë e trupit tuaj dëshirohet më së shumti nga gjinia e kundërt. Epo, s’keni nevojë...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...