Tuesday, May 17, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

mathew palmer

Palmer: Të hiqen vizat për Kosovën, bisedime me Shkupin e Tiranën

Bashkëpunimi dhe raportet e mira ndërfqinjësore është tema e konferencës dyditore ndërkombëtare “Prespa Forum”, që ka nisur të enjten në Ohër, organizuar nga Ministria...

Palmer: Marrëveshja, gjithçka për të cilën pajtohen Kosova dhe Serbia

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, tha te premten (4 qershor) se qëllimi përfundimtar i Shteteve të Bashkuara është që të arrihet njohja...

Kurti: Bashkëpunimi i BE dhe SHBA në dialogun me Serbinë, i domosdoshëm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, deklaroi se bashkëpunimi dhe koordinimi në mes të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në procesin e...

Takimet në Prishtinë/ Zbulohet çfarë u kërkoi Osmani, Lajçakut dhe Palmerit

Presidenca e Kosovës, ka lëshuar një komunikatë zyrtare, ku jep detaje nga takimi që kryetarja e shtetit Vjosa Osmani, pati me Përfaqësuesin e Bashkimit...

Bisedimet Kosovë-Serbi/ Lajçak dhe Palmer takime me zyrtarët në Prishtinë

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA-s, Matthew A. Palmer, kanë nisur vizitën e...

Berisha ”non grata”/ Palmer: SHBA e merr seriozisht çështjen e korrupsionit

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer i tha Zërit të Amerikës se përcaktimi i figurave të huaja publikisht nga Sekretari i...

Vaksinat kineze dhe ruse? Palmer: Zgjedhja i takon Shqipërisë

Zv/ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer ka komentuar zgjedhjen e kryeministrit Edi Rama, për të filluar vaksinimin masiv të popullisë kundër koronavirusit, me...

Palmer apel politikës: Zgjedhjet të jenë sipas standardeve demokratike

Zv/ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët e Alumni të programeve të SHBA. Gjatë fjalës së tij, Palmer ka dhënë...

Palmer flet me Vuçiçin, i kërkon nisjen sa më shpejt të dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka zhvilluar një bisedë me video, me të dërguarin special të Departamentit të Shtetit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor,...

Palmer: Arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi për SHBA-në është çështje urgjente

Përfaqësuesi Special i Departamentit të Shtetit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, në një intervistë për televizionin serb N1 deklaroi se arritja e një...

Të fundit

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...