E enjte, 1 Tetor, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

marreveshja e detit

“Marrëveshja e detit me Shqipërinë u prish nga Turqia”, ish-ministrja e Jashtme greke shpërthen ndaj Erdoganit

Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, Dora Bakojanis, tha gjatë tryezës me kryeministrin Rama se marrëveshja e detit e firmosur në vitin 2009 u anulua...

“Edhe nëse bie ligji i luftës në Greqi, shqiptarët s’mund ti marrin pronat”

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detit me Greqinë, ka deklaruar se me rënien e ligjit të luftës në Greqi,...

A rrezikohet marrëveshja e detit me largimin e Kotzias?

Ministri Ditmir Bushati siguroi sot përmes një konference për shtyp të mbajtur me homologun e tij turk, se negociatat me Greqinë vijojnë. Ai ka...

Harta të reja/ Përse Shqipëria dhe Kosova falin territore (Video)

Përmes gazit lotsjellës, është ratifikuar marrëveshja e demarkacionit. Me 80 vota pro dhe 11 kundër, Kosova i jep Malit të Zi 8200 ha. ndërkohë,...

Ngjela: Basha dhe Berisha u blenë nga grekët, marrëveshja e detit fundos dhe…

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka akuzuar sot Bashën dhe Berishën se janë "blerë" nga grekët, duke iu referuar një ishulli grek dhe një...

Të fundit

Vlorë: Përmbyset zetori teksa punonte tokën, humb jetën 60-vjeçari

Një 60-vjeçar ka humbur jetën, pasi zetori që drejtonte teksa punonte tokën, u përmbys. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Skrofotinë të Vlorës. Mësohet se zetori është...

Erdogan deklaron mbështetjen e pakufizuar të Turqisë për Azerbajxhanin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se vendi i tij do të vazhdojë të mbështesë Azerbajxhanin “me të gjitha mjetet”, në konfliktin ...

NATO: Greqia dhe Turqia janë pajtuar që të shmangin përplasjet në Mesdhe

Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komunikimit të drejtpërdrejtë ushtarak, njoftoi Aleanca...

Zbardhet agjenda e mbledhjes së dy qeverive, Shqipëri-Kosovë

Zbardhet agjenda e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive Shqipëri–Kosovë, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme më 2 tetor. Delegacioni kosovar pritet të...

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha nxjerr emrin e personit që i shkoi në zyrë dhe e lajmëroi se ishte në rrezik

Ish-kryeministri Sali Berisha, pak ditë më parë gjatë një emisioni televiziv foli për ezekutimin e Azem Hajdarit, ish-liderit legjendar të PD, dhe deklaroi se...