E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

“Ciao Milva” – Milva ndërron jetë në moshën 81 vjeç në Milano

Milva – një emër i njohur në botën e muzikës. Me interpretimin në nivel të lartë të këngëve të muzikës së lehtë, Milva u bë një yll edhe në Gjermani. Ndërsa tani pas një karriere të gjatë ajo u ndaj nga jeta.

Me këngën “Liria në gjuhën time” në vitin 1979 Milva i hyri përfundimisht në zemër publikut gjerman. Në atdheun e saj italian ajo ishte prej kohësh një yll. Atje në vitin 1961 ajo pati regjistruar pllakat e para të gramafonit (LP), pasi më parë kishte zënë vendin e tretë në festivalin e njohur të këngës në San Remo. Për këngëtaren e re e asokohe ende të panjohur pjesëmarrja në San Remo ishte një sukses i madh dhe fillimi i një karriere të shkëlqyer./DW/

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...