E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

manipulim

Prokuroria Speciale e Kosovës ndalon dy persona, dyshohet se manipuluan votat

Prokuroria Speciale e Kosovës, njoftoi se të martën më 9 mars, ka ndaluar dy persona, me inicialet A.K dhe S.M, nën dyshimin për veprat...

Trump nuk tërhiqet: Këto zgjedhje ishin të manipuluara

Presidenti në detyrë i SHBA-së, Donald Trump nuk tërhiqet nga deklaratat e tij për manipulimin e votave të zgjedhjeve presidenciale. Trump tha se Administata e...

Përdorimi i gjuhës si manipulim

Nga Agim Baçi Manipulimi nuk mund të ndodhë kurrë pa gjuhën, ndaj pushteti gjithnjë ka tentuar të kontrollojë diskursin gjuhësor për të përcaktuar komunikimin –...

Manipulimi në zgjedhje, vetëm 6 të dënuar në 10 vjet

Nga viti 2008 e deri më tani, janë paraqitur në Gjykatën e Tiranës për gjykim, 6 raste të veprave penale që kanë të bëjnë...

Fino akuzon Dukën për manipulim: Shtron darkë me votuesit e Asamblesë

Kandidati për postin e Presidentit të FSHF-së, Bashkim Fino, i ka bërë akuza të drejtpërdrejta presidentit në detyrë, Armand Dukës duke thënë se po...

Dikush po kontrollon mendjen tënde? Ja si ta ndalosh

Shpeshherë ne gjejmë veten në situata ku mezi arrijmë të kontrollojmë veprimet tona. Ky rast, nuk i referohet shpërthimeve emocionale, por situatave ku dikush...

Detaje nga manipulimi zgjedhor brenda PD-së

Abuzimet me procesin zgjedhor brenda Partisë Demokratike janë provuar edhe me disa video, ku duken qartë disa individë të cilët votojnë më shumë se...

Topalli: Basha po manipulon zgjedhjet, mbushi kutitë me fletë votimi

Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka denoncuar Lulzim Bashën se po manipulon procesin. Në emisionin “Kjo javë” Topalli tha se Basha ka urdhëruar...

Të fundit

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...

Revista prestigjoze ‘Panenka’ shkrim për Demollarin: “Platinia i proletariatit”

Marrë nga Panorama Sport Tirana është e paralizuar. Është ora 3 e pasdites e datës 3 dhjetor 1986 dhe nuk ka mbetur as edhe një...

Qëndroni të izoluar edhe pas vaksinimit? Ja nga çfarë sindrome jeni prekur

A e keni menduar se rikthimi tek “jeta e dikurshme”, do të ishte një proces po kaq i natyrshëm sa edhe hapja e një...

Gjermani: Miratohen lehtësimet për të vaksinuarit dhe shëruarit nga Covid-19

Lehtësimi i masave për personat e vaksinuar dhe të shëruar nga virusi Corona tani nuk ka më asnjë pengesë. Pas Bundestagut dritën jeshile e...

Dokumenti / LSI-ja kërkon që të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në Dropull

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës. Përmes shkresës së mëposhtmë, LSI ka bërë thirrje që të shpallen të...