E shtunë, 30 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

Malisheve

7 raste të reja me koronavirus në Kosovë, të gjitha nga i njëjti qytet

Konfirmohen edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Lajmi u bë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), i...

Vriten dy vëllezër në Malishevë

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur pak pas mesnatës së mbrëmshme në Malishevë të Kosovës. Klan Kosova raporton se dy persona janë vrarë në fshatin...

Hapet panairi artizanal në Malishevë

Sot në Malishevë është hapur panairi artizanal, ku janë prezantuar punime të dorës në veshje, dekorime në bizhuteri si dhe ushqime tradicionale. Panairi u hap...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT