E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

madh

Korrupsioni, problemi më i madh i Ballkanit Perëndimor

Nga Marin Mrcela “Euobserver” Me kalimin e viteve, nivelet reale dhe ato të perceptuara të korrupsionit në Shqipëri, Bosnje Hercegovinë, Malin e Zi, Maqedoninë e...

Inter dhe Barcelona programojnë shkëmbimin e madh

Me ardhjen në pankinë të Antonio Contes, Interi është vënë në lëvizje në merkato për të plotësuar dëshirat e trajnerit italian. Ish-trajneri i Chelsea...

Avion luftarak për ‘betejat’ në ajër, miratohet ‘Pakti i madh për mbrojtjen e BE’

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen e përshkroi nënshkrimin si një "ditë të madhe për bashkimin evropian të mbrojtjes". "Sistemi i Ardhshëm...

“Turp i madh. Çfarë ti themi Juncker për krimin kur ai nuk lexon Bild”

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, i ka cilësuar “turp i madh” deklaratat e Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, i cili tha sot në...

Shqiptari që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Frank Llojd Wright, një nga arkitektët më të mirë të kohës sonë shkroi në librin e tij: ‘Dy arkitektë kanë ardhur në tokë. I...

“Marrëveshje e kryer”, kush do të jetë trajneri i madh që merr drejtimin e Juves

Pas dy sezoneve fantastike në Premier League, Guardiola pritet që të japë lamtumirën me Manchester Cityn. Dy sezone me pikë rekord, kanë bërë të...

Futbollist dhe njeri i madh, Ronaldo dhuron 1.5 milionë euro për Iftar në Palestinë

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më humanë në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të...

Shqiptari bën gjestin e madh, gjeti 400 mijë dollarë dhe ia ktheu gruas që e kishte ofenduar

Armando Markaj, një djalë nga Shqipëria i cili jeton në Amerikë, u shndërrua në personazhin e mediave amerikane për një gjest të pazakontë. Ai...

Mungon për shkak dëmtimi, Salah jep mesazhin e madh për shokët e skuadrës

Mohamed Salah do të jetë një mungesë e madhe në sfidën e dytë gjysmëfinale që Liverpool do të luaj përballë Barcelonës në “Anfield”, në...

“Gazetarët janë kërcënuar me vdekje”, Vasili: Rama mashtruesi më i madh që ka njohur vendi

Raporti i “Reporterëve pa kufij” për lirinë e mediave, tregoi se Shqipëria kishte humbur 7 vende në renditje. Ish-kreu i Parlamentar të LSI-së, Petrit...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...