E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

kushtetute

Bardhi: Etilda Gjonaj duhet të thotë sot pse shkeli ligjin dhe Kushtetutën

Pas akuzave të reja nga Presidenti Ilir Meta për ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi. Ky...

Në Florida të SHBA-së, jo vetëm njerëzit, por dhe derrat mbrohen me Kushtetutë

E shkruar për herë të parë në vitin 1838, Kushtetuta e shtetit të Floridës në SHBA, garanton të drejtën e privatësisë dhe lirisë së...

Meta refuzon Ligjin për Rininë: Bie ndesh me Kushtetutën

Ditën e sotme zyra e Presidencës nuk ka dekretuar Ligjin e Rinisë. Ky mosdekretim vjen një ditë pas datës simbolike të Ditës së Rinisë. Sipas zyrës...

“Koha për referendum të ri”, Meta jep mesazhin duke nxjerrë foton e Kushtetutës

Presidenti Ilir Meta deklaroi dje se vetëm referendumi është zgjidhja për situatën që po kalon vendi. Ai u shpreh se sot është dita kur populli...

Meta dëshmon sot në Komision, Maliqi i del në mbrojtje: Kuvendi po diskretiton rolin e tij

Deputeti Lefter Maliqi e ka cilësuar “show” të mazhorancës thirrjen e presidentit Ilir Meta, në Komisionin Hetimor, i ngritur për hetimin e shkeljeve të...

Shkarkimi i Presidentit/ Meta përballet sot me Komisionin Hetimor

Presidenti Ilir Meta pritet të dalë sot përballë Komisionit Hetimor Parlamentar në orën 9:59, i cili është ngritur për hetimin e tij. Ky komision do të...

“Jetojmë në Republikë bananesh”/ Dështimi i mbledhjes së KQZ, revoltohet Mediu

Mbledhja e KQZ-së për të cilën ishte parashikuar të mblidhej ditën e sotme, pas kërkesës së aleatëve të PD-së për propozimin e 13 tetorit...

Anulimi i zgjedhjeve, Mediu: Meta ka shmangur një konflikt

Pas vendimit të presidentit Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve vendore, ka ardhur dhe reagimi i kreut të Partisë Republikane, Fatmir Mediu. Përmes një...

Duhet shkruar në Kushtetutë, çdo lek i shqiptarëve të shpenzohet…

Nga: Ervis Iljazaj Qeveria Rama, në vitet e fundit, ka kryer disa investime strategjike, kryesisht rrugë, të cilat disa kanë filluar disa jo, por që...

Ndryshime në Kushtetutë/ Manja i prerë me PD-LSI: Asnjë kompromis me opozitën

Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja ka folur këtë të martë për amendamentet kushtetuese të opozitës. Manja tha se opozita e ka për detyrë...

Të fundit

Ndërron jetë i riu në kantierin e ndërtimit

Një i ri ka humbur jetën në qytetin e Vlorës teksa ishte duke punuar në një shesh ndërtimi ku po hapeshin themelet. Ngjarja e rëndë...

“Kërkojmë respekt, mos na trajtoni si spital”, thirrjet e forta të Ministrit të Jashtëm italian

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka bërë së fundmi disa thirrje të forta ndaj vendeve që kanë vendosur të mos hapin kufijtë...

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...
WhatsApp KONTAKTO TT