E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

kushërinj

Sherr mes kushërinjve në Belsh, godasin njëri-tjetrin me sëpatë

Dy persona kanë mbetur të plagosur mëngjesin e sotëm në fshatin Dushk të Belshit, pasi kanë goditur njëri-tjetrin me sëpatë. Shtetasit me inicialet B.M., 60...

Sherr në Ersekë/ Një prej autorëve tenton të largohet me makinë, përplas këmbësoren

Një plagosje me thikë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Ersekës. Bëhet me dije se në konflikt janë përfshirë 5 persona nga fshati...

Ekzekutoi çiftin për një mur, dënohet me burgim të përjetshëm kushëriri i tyre

76-vjeçari, Apostol Kosta është dënuar me burgim të përjetshëm, për vrasjen e një cifti në Gjirokastër në vitin 2017. I akuzuari ekzekutoi Aleko dhe Afërdita...

“Mos kalo në rrugën time”, ja si ndodhi plagosja mes kushërinjve

Pak më herët, policia e Tiranës raportoi për një sherr mes kushërinjve, ku konflikti kishte ndodhur për shkaqe pronësie. Në vendin e quajtur kodër...

“Toyota Yaris”, Belgjika shpall në kërkim dy kushërinjtë shqiptarë

Autoritetet belge kanë shpallur në kërkim dy kushërinjtë shqiptarë Alfred dhe Elvis Vladi (33 dhe 39 vjeç), të cilët kanë lidhje me zbulimin e...

Të shtëna armësh në Tiranë, plagoset rëndë një person

Një plagosje me armë ka ndodhur sot në fshatin Dorëz të Tiranës, pas një konflikti mes disa personash. Mësohet se sherri ka degjeneruar e më...

Emrat/ “Ju jeni ofruesit e vdekjes”, dy kushërinj shqiptarë kapen me ‘thesar’

Renik Osmanaj, 19 vjeç, dhe Besjan Isakaj, 31 vjeç, dy kushërinj, të cilët kishin hapur një aktivitet fitimprurës në Francë, por që ishte i...

Deputeti i PS: Habilajt, kushërinj edhe me gruan e Bashës

Çështja e vëllezërve Habilaj duket së është shumë më e madhe sa deklarohet në media dhe shumë më tepër e lidhur me politikën. Deri...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...