E premte, 30 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Sherr në Ersekë/ Një prej autorëve tenton të largohet me makinë, përplas këmbësoren

Më të lexuarat

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Një plagosje me thikë është regjistruar pasditen e sotme në qytetin e Ersekës.

Bëhet me dije se në konflikt janë përfshirë 5 persona nga fshati Taç, mes tyre edhe kushërinj, të cilët janë zënë për zaptim të tokës.

Kaq ka mjaftuar që në këtë konflikt masiv të përdoren thikat, e për pasojë ka mbetur i plagosur njëri prej tyre.

Burime për Top Channel njoftojnë se njëri prej kushërinjve është plagosur rëndë dhe është transportuar në Spitalin e Korçës nga ku mësohet se është jashtë rrezikut. Ndërsa të tjerët të përfshirë në sherr kanë marrë plagë të lehta.

Në këtë konflikt mësohet se janë përfshirë edhe njerëz që jetojnë prej vitesh jashtë shtetit, ndërsa burime theksojnë se sherri të ketë nisur pikërisht për zaptimin e tokave të njëri-tjetrit.

Lexo edhe :   Sherr mes Lleshajt dhe Murrizit: Mos ma trash zërin mua, s’e di nga jam unë

Ndërkohë, njëri prej autorëve është munduar të largohet nga vendi i ngjarjes dhe në nxitim e sipër, mjeti ka marrë përpara një shtetase femër, e cila është plagosur dhe transportuar në spital.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Cristiano Ronaldo/ Vjen lajmi i shumëpritur pas 19 ditësh për Juventusin

Cristiano Ronaldo ka zhvilluar kontrollin e radhës me test diagnostikues për Covid-19. Rezultati ka qenë negativ. "Ronaldo kreu një kontroll me një test diagnostik për...

Pas tërmetit shkatërrimtar, Greqia regjistron shifra rekord me Covid

Pas tërmetit shkatërrimtar me magnitudë 6.6 ballë, Greqia përjetoi sot edhe një rritje rekord të rasteve të reja me koronavirus. Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj,...

Tërmeti ‘shkrin akujt’ mes Turqisë dhe Greqisë, Mitsotakis telefonon Erdogan

Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6, duket se ka shkrirë akujt mes Greqisë dhe Turqisë. Pas lëkundjeve të forta sizmike që përjetuan të dyja vendet, kryeministri...

Michel bisedë me Ramën: Pres me padurim Konferencën e Parë Ndërqeveritare

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Michel thotë se pret me padurim mbajtjen e Konferencës së...

Trajtimi në spitale, Rama ‘mbron’ Manastirliun: Basha njësoj si famëkeqi Sali

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me qëndrimin e liderit të opozitës, Lulzim Basha pas deklaratës së ministres së Shëndetësisë, Oherta Manastirliu në...