E enjte, 26 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

kufizime

Frikë për një izolim të dytë/ Greqia nuk hap kufijtë për Shqipërinë, ja çfarë është vendosur

Të dhënat me të infektuar në vend, ka bërë që Greqia të analizojë edhe një herë situatën duke marrë një tjetër vendim në lidhje...

Pandemia/ Holanda rikthen kufizimet që do zgjasin deri në tre javë

Një valë e dytë e koronavirusit, ka bërë që autoritetet në Holandë të rikthejnë kufizimet.  Ritja e numrit të të infektuarve, ka bërë që...

ISHP: Kufizimet mund të rikthehen

Situata sa vjen e përkeqësohet. Veç Tiranës, Durrësit e Shkodrës, që konsiderohen si vatra të nxehta, rastet me Covid-19 po shtohen edhe në bashki...

Greqia vendos limite: Vetëm 750 qytetarë në ditë do kalojnë në Kakavijë

Qeveria greke njoftoi masa të reja kufizuese për të trajtuar shpërthimin e rasteve të koronavirusit në kufijtë e saj me Shqipërinë, të cilat bëhen...

Masat e reja/ Kosova kufizon qarkullimin në 13 komuna

Qeveria e Kosovës ka vendosur që të zgjasë orarin e kufizimit të lëvizjes, në disa prej komunave më të prekura nga pandemia. Sipas dokumentit të...

“Nuk rikthehet izolimi”/ Kryeinspektorja: Dënim për të gjithë ata që shkelin masat

Drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor, Areti Beruka deklaroi se pavarësisht rritjes së numrit të infeksioneve nuk do të ketë rikthim të masave drastike të izolimit. E...

Italia lehtëson ndjeshëm kufizimet

Rajonet e Italisë janë duke u hapur me ritmin e tyre. Edhe pse makineritë e rënda po kryenin punime për të bërë gati plazhin...

Epidemiologia e ISHP-së: Në fund të majit mund të hiqen kufizimet

Epidemiologia e ISHP-së, Eugena Tomini është shprehur se po monitorohet ecuria e koronavirusit në mënyrë që të lehtësohen masat. Në një intervistë për Ora News,...

Rama: Komitët patriotë po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet revolucionit imagjinar

Kryeministri Edi Rama akuzon opozitën dhe presidentin Meta se po nxisin komunitetin mysliman t’u bashkohet “Revolucionit të tyre Imagjinar”. Edhe pse nuk flet me emra,...

Drejt SHBA për të sjellë në jetë fëmijën? DASH vendos kufizime të reja

Administrata e Presidentit Donald Trump publikoi të enjten rregulla të reja vizash që synojnë kufizimin e “turizmit të lindjeve”, një praktikë me të cilën...

Të fundit

Greqia shtyn masat ndaj pandemisë, të izoluar deri në 7 dhjetor

Sikundër Gjermania, edhe Greqia ka marrë vendimin për shtyrjen e masave kufizuese, për shkak të shifrave të papërballueshme për sistemin shëndetësor. Gjatë ditëve të...

Hapet Këndi Arkivor në Pogradec

Në bibliotekën e qytetit të Pogradecit u hap Këndi Arkivor i Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave. Ky kënd është një hapësirë për të lexuar,...

“Vdekje e pazakontë, kam dyshime”, ish-mjeku i Maradonës nxjerr prapaskenat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me atë se çfarë mund të ishte bërë për të shpëtuar Diego Maradonën. Mjeku historik...

Historia tragjike pas Ditës Ndërkombëtare Kundër Dhunës ndaj Grave

Më 25 nëntor 1960, saktësisht 60 vjet më parë, tre motra të reja dominikane Patria, Minerva dhe Maria Mirabal dolën nga shtëpia për të...

“Dhe hajde të mos i votosh”, Patozi nxjerr foton e Ramës e Bashës

Kreu i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale, dy forcat kryesore politike në vend. Ai ka shpërndarë...