E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Kosove-Shqiperi

Linja energjetike Kosovë-Shqipëri mbahet e bllokuar nga Serbia

Ka dy vjet që është inauguruar linja e interkoneksionit mes Kosovës dhe Shqipërisë, por e cila ende mbetet jofunksionale për shkak të bllokimit të...

Mblidhen sot në Korçë qeveritë Shqipëri-Kosovë, marrëveshjet që nënshkruhen

Sot do të mbahet një mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe asaj shqiptare. Ashtu siç ishte paralajmëruar në një takim të mbajtur mes...

Mediet serbe japin alarmin: Majko kërkon të hapen kufijtë Kosovë-Shqipëri më 1 janar

Pas deklaratës së ministrit të Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, lidhur me kufijtë Kosovë-Shqipëri, kanë reaguar mediet serbe. Është gazeta Blic ajo që i ka...

Krijohen radhë të gjata në kufirin Kosovë-Shqipëri në fundjavë

Edhe pse jemi në ditët e para të shtatorit, duket se Shqipëria vazhdon të mbetet destinacion kryesor për kosovarët gjatë fundjavave. Si pasojë, janë shkaktuar...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...