E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Video/ Fyerje raciste ndaj lojtarit me ngjyrë, ndërpritet ndeshja e Championsit

Është ndërprerë papritur sfida në Paris mes nënkampionëve të Europës PSG-së dhe Bashakshehirit në minutën e 16-të. Sipas të dhënave nga mediat e huaja, takimi është ndalur për shkak se gjyqtari i katërt i sfidës, Sebastian Koltesku pretendohet se ka ofenduar me fjalë raciste asistentin e stafit teknik turk Pier Vebo.

Dy personat po debatonin në lidhje me gjykimin dhe në minutën e 16-të, stoli i Bashakshehirit është ngritur i revoltuar dhe ka lënë takimin në mes.

Dy personat po debatonin në lidhje me gjykimin dhe në minutën e 16-të, stoli i Bashakshehirit është ngritur i revoltuar dhe ka lënë takimin në mes.

Është ndëshkuar me karton të kuq sulmuesi i Bashakshehirit Demba Ba për sjellje antisportive. Futbollisti është përplasur me arbitrin e katërt Koltesku duke i shprehur zemërimin për sjelljen skandaloze ndaj stafit teknik të Bashakshehirit.

Një gjë e tillë nuk ka ndodhur kurrë më parë në futboll.

“Ti kurrë nuk ke thënë ‘ky djalë i bardhë’, ke thënë ‘ky djalë’. Përse nuk thua dhe për një lojtar me ngjyrë, ‘ky djalë’ ?” u shpreh i revoltuar Demba Ba ndaj arbitrit të katërt rumun Sebastian Koltesku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...