E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

kosi

Mjeku britanik jep recetën si të mposhtni koronavirusin

Shumë kërkues janë në fazat e para të krijimit të një vaksine. Shumë të tjerë i kanë aplikuar për herë të parë tek kafshët,...

Meta dhe Kryemadhi nga Prevalla: Nëse do jepej një çmim ndërkombëtar…

Presidenti Meta vijon të shijojë pushimet e tij në alpet shqiptare, duke përshëndetur shqiptarët nga zonat turistike më të pëlqyera. Kësaj here Kreu Shtetit, përmes...

Të fundit

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...