Shqipëria

Meta dhe Kryemadhi nga Prevalla: Nëse do jepej një çmim ndërkombëtar…


               Publikuar në : 09:47 - 14/08/19 Enno

Presidenti Meta vijon të shijojë pushimet e tij në alpet shqiptare, duke përshëndetur shqiptarët nga zonat turistike më të pëlqyera.

Kësaj here Kreu Shtetit, përmes një mesazhi në Facebook, flet për një mik të ri që ka njohur në Prevallë dhe që merret me blegtori.

Sipas Metës, nëse do jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, padyshim që në vend të parë do të ishte pikërisht Bajrami, i cili më parë kishte punuar si mësues, por që i është rikthyer traditës shekullore të familjes si blegtor.

Postimi i plotë:

Nëse do jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, nuk do habitesha që vendin e parë do ta fitonte Bajrami, këtu në Prevallë. Edhe pse dikur mësues, ai i është rikthyer tani traditës shekullore të familjes së tij si blegtor, duke shkëlqyer me punën dhe produktet mjaft cilësore. I lumtur të njihja këtë njeri të mrekullueshëm.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT