E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Mjeku britanik jep recetën si të mposhtni koronavirusin

Shumë kërkues janë në fazat e para të krijimit të një vaksine. Shumë të tjerë i kanë aplikuar për herë të parë tek kafshët, për të parë rezultatet. Por duket se dita për të patur diçka konkrete është ende e largët. Teksa shkencëtarët po këshillojnë që të gjithë të mbajmë maska e doreza, si një masë kjo për tu mbrojtur nga COVID-19, një mjek britanik duket se ka gjetur recetën kundër virusit vdekjeprurës. Mjeku britanik Chris Steele, ka treguar kombinimin e tre ushqimeve që luftojnë koronavirusin.

Në rekomandimin e tij tha se: “Kosi, fasulet dhe bananet”, forcojnë sistemin imunitar.

“Sistemi yt imunitar të mbron nga viruset dhe bakteret. Unë këshilloj që të rrisni popullsinë e baktereve miqësore duke ngrënë kos, kos i veçantë grek. Nëse shikoni etiketën në kos mund të shihni disa emra të gjatë. Këta janë emrat e baktereve që gjenden atje”, është shprehur mjeku Chris Steele.

Po kështu, në një intervistë për “This Morning”, ai këshilloi që njerëzit të marrin sa më shumë vitaminë D të jetë e mundur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Efektivët dalin përdorues dr*ge: Jemi me ilaçe, do padisim laboratorin

Dy javë pasi është marrë vendimi që policët ti nënshtrohen testit të drogës, kanë dalë rezultatet e para. Në Shkodër, 80 oficerë policie kanë...

Sarah shpërthen ndaj DJ PM: Qëndro me Trixën e Donaldin, ngjituni të tre

Sarah shpesh nuk i pëlqejnë shakatë e DJ PM, sikundër edhe ai të bukuroshes. Marrëdhënia e tyre ka patur luhatje të shumta. Ka qenë...

Përshkallëzim i mundshëm i tensioneve Rusi-Ukrainë, SHBA vihet në lëvizje

Sot, presidenti Joe Biden do të realizojë një telefonatë me presidentin rus Vladimir Putin, në atë që pritet të jetë një takim shumë i...

Informaliteti, pse i shkon kaq shumë Shqipërisë

Nga: Ben Andoni Një nga aksionet më të arrira të qeverisë Rama në fillimet e saj ishte ai që lidhej me luftën ndaj informalitetit. Masat...

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...