E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

kolere

Pse duhet të durojmë

– Nga Blendi Fevziu Po më ndodh diçka që nuk e kam pasur asnjëherë të mjaftueshme më parë. Kam kohë. Shumë kohë. Qëndroj ulur përballë Tv...

“Kush do ta ndalojë këtë kolerë?”, Vasili sulmon ashpër Ramën

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në Facebook, një skenë nga drama “Arturo Ui”, duke paralelizuar kështu sundimin e Adolf  Hitlerit me pushtetin...

Kolera kërcënon seriozisht botën; 5 mijë raste të reja infektimesh në ditë

OKB, nëpërmjet, Stephen O’Brien, Nënsekretari i Përgjithshëm për Çështjet Humanitarem raporton se numri i të infektuarve me kolerë në Jemen, ka kaluar 200 mijë...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT