E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Katar

Qytetarët e këtij vendi rrezikojnë 3 vite burg nëse dalin në rrugë pa maskë

Katari ka marrë masa shumë të rrepta për të gjithë ata që nuk respektojnë rregullat e vendosura, për frenimin e pandemisë së koronavirusit. Sipas mediave...

Lojtari i Juves drejt largimit, nga Katari janë gati ta “mbulojnë” me miliona

Merkatoja e pesë ligave të mëdha të Evropës është mbyllur, por ka ende vende si Portugalia, Rusia apo edhe shtetet aziatike, të cilat mund...

E mbajti të fshehtë? Berisha nxjerr foton: Kush e shoqëronte Ramën në Katar

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar dje një vizitë në Katar, ku është takuar me Emirin e Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani. Në pamjet e...

Katar 2022, publikohen pamjet përrallore të stadiumeve (Foto+Video)

Viti 2022 është akoma shumë larg, por pamjet që janë shfaqur kanë ngjallur shumë interes. Momentalisht vëmendja është drejt Rusisë, pasi në verë do...

Franca ndihmon Katarin, emëron përfaqësues diplomatik për zgjidhjen e problemeve me fqinjët

Ministria e Punëve të Jashtme e Francës, njoftoi se është emëruar përfaqësues diplomatik për zgjidhjen e krizës së shkaktuar nga embargoja e zbatuar ndaj...

Arabia Saudite hap pas në marrëdhëniet me Katarin

Arabia Saudite, duke filluar nga mesnata, ka lejuar hapjen e faqeve të Katarit në internet përfshirë ato të kanaleve Al Jazeera dhe beIN Sports.  Autoritetet...

Kryhet fluturimi i parë i linjës së drejtpërdrejt nga Katari në Shkup

Kryhet për herë të parë fluturimi i linjës së drejtpërdrejt nga Doha për në Shkup. Linja e re nga Katari për në kryeqytetin e...

Erdogan: Nuk do të mbyllim bazën ushtarake në Katar

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep T. Erdogan, në intervistën e dhënë për France 24, në lidhje me çështjen e mbylljes ose jo të...

Ultimatumi 48 orësh ndaj Katarit; Gjermania nis Sigmar Gabriel në Gjirin Persik

Pas shtyrjes me 48 orë të afatit që vendet e Gjirit i lanë Katarit për pranimin e 13 kërkesave tashmë të njohura, ministri i...

Shtyhet me 48 orë afati ndaj Katarit, paralajmërohen sanksione të reja

Arabia Saudite dhe tre shtete të tjera arabe kanë shtyrë me 48 orë afatin ndaj Katarit për pranimin e listës së kërkesave,  ose në...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje të dobëta në të gjitha qarqet

Sot pasdite (e hënë, dt. 06) dhe nesër (e martë, dt. 07) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Në zona të kufizuara të...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama i implikuar në idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi? Meta flet troç

Presidenti Meta shprehu haptazi qëndrimin se është kundër planit për rishikimin e kufirit Kosovë-Serbi. I pyetur mbi deklaratën e ish-këshilltarit të Trump, John Bolton...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...