E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

kallëzimi

GJKKO: Të regjistrohet kallëzimi i Alaudin Malajt ndaj Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut

GJKKO i ka kërkuar SPAK-ut regjistrimin e padisë së Alaudin Malajt ndaj Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut. Apeli i Posaçëm vendosi shfuqizimin e vendimit të...

Dorëzoi kallëzimin në SPAK/ Meta: Po vlerësojmë prova të reja

Pasi dorëzoi kallëzimin penal për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonajn në SPAK, presidenti Meta ka dhënë një prononcim për mediat e pranishme Kreu i shtetit...

Video përvëluese/ Meta mbërrin në Prokurorinë e Tiranës

Sikundër ishte njoftuar edhe më herët, kreu i Shtetit Ilir Meta ka mbërritur në ambientet e Prokurorisë së Tiranës. Fokusi është tek përplasja e...

Meta i firmosi kallëzimin penal, Dvorani: Ja çfarë po ngatërron presidenti

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, kallëzoi penalisht kreun e KED-së, Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo...

Ministria e Drejtësisë: Juliana Hoxha t’i drejtohet gjykatës

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas akuzave të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni, Juliana Hoxha, e cila akuzonte dikasterin se nuk e kishte...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....