E mërkurë, 5 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Sakrifikuan para zgjedhjeve, Rama shpërblen sot 5 ministrat

Më të lexuarat

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

VIDEO/ Shpërthim masiv në Bejrut, shkatërrohen ndërtesa të tëra

Një shpërthim masiv ka tronditur ditën e sotme Bejrutin. Shpërthimi ka qenë aq i madh saqë ka shkatërruar ndërtesat që ndodheshin afër, duke ngritur...

Ish-deputeti i PS jep lajmin e mirë: Negativ pas 25 ditësh, do qëndroj në spital

Ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi, ka njoftuar se ka fituar betejën me COVID-19 dhe pas 25 ditësh tamponi i fundit ka rezultuar negativ. Ai do...

Bilanci/ Shqipëria shënon një tjetër rekord të rasteve të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga koronavirusi. Në spitalin infektiv kanë ndërruar jetë...

Zbulohet arsyeja e shpërthimit në Bejrut, raportohen të paktën 10 viktima

Mediat e huaja shkruajnë se të paktën 10 persona kanë humbur jetën, si pasojë e shpërthimit pasditen e sotme në Bejrut të Libanit. Sipas Ministrisë...

‘Bejruti qytet fantazmë’/Babai fsheh fëmijën poshtë tavolinës, prifti tmerrohet gjatë meshës

Pamje të rënda janë shpërndarë në media, duke demostruar momente prekëse sesi e përjetuan njerëzit shpërthimin në kryeqytetin libanez. Në një video të postuar...

Ish-deputeti i PD-së largohet nga Shqipëria, me një detyrë të re në Irak

Në zgjedhjet e ardhshme, Partia Demokratike do të hyjë me një ekspert financash më pak. Sherefedin Shehu, ish-deputet i kësaj partie, dhe ish-zv.ministër i...

Pandemia/ Posta Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm për pensionistët

Posta Shqiptare ka dalë me një tjetër njoftim, duke marrë shkas nga situata kritike si pasojë e COVID-19. Në kuadër të parandalimit të radhëve...

Djali sekret i Pablo Escobar zbulon ku i ka fshehur milionat Lordi i Kokainës

Roberto Sendoya Escobar është djali i parë i lordit të kokainës, Pablo Escobar. Ai ka zbuluar së fundmi se si është shpëtuar gjatë një përplasjeje...

Pandemia/ Epidemiologu: Ja si është vlerësuar Shqipëria nga OBSH

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti foli për pandeminë teksa tregoi se si është vlerësuar Shqipëria nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Vendi, sipas tij është vlerësuar...

Kryeministri Edi Rama ka shpërblyer të gjithë ministrat që dhanë dorëheqjen si pasojë e paktit Rama-Basha më 18 maj, pak ditë para zgjedhjeve.

Pasi prezantoi emrat e kabinetit të tij qeveritar të katër viteve të ardhshme, bie në sy shpërblimi i Ramës, duke i bërë sërish pjesë të kabinetit.

Edhe pse kishin pak më shumë se një muaj në krye të detyrës, ministrat në fjalë lanë karriget për t’ua liruar postin ministrave teknikë.

Sot, ata u zgjodhën të jenë sërish në kabinet, duke drejtuar ministritë e mëposhtme:

Lexo edhe :   “Një vepër e shumëpritur dhe e domosdoshme për Tiranën”, Rama prezanton projektin strategjik

MINISTRAT:

Minister i Brendshëm – Fatmir Xhafaj

Ministria e Mbrojtjes – Olta Xhacka

Ministria e Financave, Ekonomisë dhe Punës – Arben Ahmetaj

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë – Lindita Nikolla

Ministria e Shëndetësisë dhe Kujdesit Social – Ogerta Manastirliu

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherri për pronën/ 29-vjeçari merr peng një person

Një 29-vjeçar me inicialet F.K., ka marrë peng për 1 orë 34-vjeçarin me inicialet D.Xh. Ngjarja ka ndodhur për motive pronësie, ku 29-vjeçari ka...

Nusja bënte fotot e dasmës me fustan të bardhë, kur plas shpërthimi në Bejrut (VIDEO)

Bejruti është kthyer në një qytet fantazmë, pas shpërthimit të fuqishëm. Shkak i kësaj katastrofe është bërë shpërthimi i 2.750 ton nitrat amoniumi që...

Përgjaken rrugët që në mëngjes/ Një grua humb jetën, tre të plagosur nisen me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku ka mbetur e vdekur një pasagjere dhe janë plagosur rëndë tre persona të tjerë. Në...

‘Bejruti qytet fantazmë’/Babai fsheh fëmijën poshtë tavolinës, prifti tmerrohet gjatë meshës

Pamje të rënda janë shpërndarë në media, duke demostruar momente prekëse sesi e përjetuan njerëzit shpërthimin në kryeqytetin libanez. Në një video të postuar...

“Një investim strategjik”, Rama publikon pamjet nga projekti i rëndësishëm (VIDEO)

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me prezantimin e një tjetër arritje të qeverisë që ai drejton. Kreu i qeverisë ka ndarë me ndjekësit në...