E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

kallezim

“Je me shqetësime mendore”, si trajtohet qytetarja kur bën kallëzim në polici

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një skandal që ndodh brenda një komisariati policie, ku disa oficerë policie ofendojnë dhe tentojnë të nxjerrin...

Publikimi i testit të Letërsisë, MASR: Kallëzim penal për atë që e ka publikuar

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka reaguar në lidhje me publikimin e testit të Gjuhë-Letersisë, pak para se maturantët të futeshin në provim. Përmes...

”Hiq dorë ose do të të zhdukim”/ Kërcënohet kandidati për deputet në Fier

Kandidati për deputet në Fier nga partia Aleanca Demokracia e RE, Andi Turhanaj, ka kryer kallëzim penal, për shkak të një kërcënimi të ardhur...

Denoncimi/ Mjeku Prifti kallëzoi në polici djalin e pacientes që operoi në QSUT

Ish-shefi i Kardiologjisë në QSUT, Edvin Prifti, i cili u arrestua në sallën e gjyqit pas caktimit të masës së sigurisë “arrest në burg”,...

PD padit në SPAK Edi Ramën, 15 ministra, kryebashkiakë dhe deputetë (Foto)

Teksa kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë dy ditore në Turqi, Partia Demokratike e ka kallëzuar atë në SPAK, së bashku me 15...

PD padit në SPAK ministren Xhaçka: Shpërdoroi detyrën për qëllime elektorale

Partia Demokratike dorëzoi sot në SPAK kallëzimin penal kundër Ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe autoriteteve ushtarake që kanë manipuluar të dhënat për përdorimin...

Emiljano Shullazi padit Arta Markun dhe Donika Prelën për shpërdorim detyre

Emiljano Shullazi dhe Gilmano Dani kallëzojnë penalisht ish-kryeprokuroren Arta Marku dhe ish drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Kallëzimi për dy zyrtaret...

Sarandë, banorët kallëzojnë gjyqtaren në SPAK: Ka marrë vendim të padrejtë për tokat tona

Disa banorë janë paraqitur ditën e sotme para Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër duke protestuar, pasi kërkojnë shkarkimin e gjyqtares Ema Shaholli. Ata...

”Basha mori makinë 130 mijë euro”, PD padit për shpifje Erion Veliajn

Partia Demokratike duket se nuk ka ndërmend të tolerojë më asnjë nga akuzat që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj po artikulon shpesh kundër kreut...

Shullazi në regjimin “41 Bis”, avokati: Do paraqesim kallëzim penal

Avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçi nuk është lejuar të takojë klientin e tij që tashmë është izoluar në regjimin e posaçëm “41 Bis”. Sipas...

Të fundit

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...