E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Sarandë, banorët kallëzojnë gjyqtaren në SPAK: Ka marrë vendim të padrejtë për tokat tona

Disa banorë janë paraqitur ditën e sotme para Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër duke protestuar, pasi kërkojnë shkarkimin e gjyqtares Ema Shaholli.

Ata thonë se gjyqtarja është e korruptuar dhe ka marrë vendime të padrejta ndaj tyre.

Banorët e kanë kallëzuar gjyqtaren në SPAK, pasi mendojnë se ka dhënë në vendim të padrejtë për pronat e tyre.

100 familje te fshatit Nivicë Sarandë, janë në një proces gjyqësor pranë Gjykatës Administrative Gjirokastër me Ashk Sarandë për tokën në Kakome.

Banorët shprehen se i sorollasin dhe nuk i pajisin me dokumentacionin e duhur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...