E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

Gjirokaster

Sarandë, banorët kallëzojnë gjyqtaren në SPAK: Ka marrë vendim të padrejtë për tokat tona

Disa banorë janë paraqitur ditën e sotme para Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër duke protestuar, pasi kërkojnë shkarkimin e gjyqtares Ema Shaholli. Ata...

Gjirokastër/ Zbulohen parcela gjigante me kanabis, të përfshirë edhe efektivë policie

Policia e Shtetit ka gjetur parcela të mëdha të mbjella me kanabis dhe ka asgjësuar rreth 1000 bimë në Dropull të Gjirokastrës. Dyshohet se në...

Mori lekët e pensionistëve dhe u arratis, arrestohet pas dy vitesh ish-punonjësi i Postës

Një 48-vjeçar, ish-punonjës i Postës Shqiptare është vënë në pranga, pas dy vitesh në kërkim. Shtetasi me inicialet J. D., 48 vjeç, ka qenë...

“Nga thesar i braktisur, në trashëgimi kulturore”, Rama publikon pamjet nga ndryshimi i madh në këtë qytet të vendit

Kryeministri Rama e ka nisur ditën duke publikuar pamjet nga Gjirokastra e gurtë në histori, por jo në mikëpritje. Duke e cilësuar si një nga...

“Më quajti grek”, jepet vendimi për 33-vjeçarin që vrau mikun e tij

Gjykata e Gjirokastrës ka lënë në burg 33-vjeçarin, Mihal Thimjo, i cili vrau me sende të forta mikun e tij, Gëzim Saraçi, pasi ktheheshin...

57-vjeçari që u gjet i pajetë në Gjirokastër ishte duke udhëtuar me autorin

Zbulohen detaje të tjera lidhur me ngjarjen në Gjirokastër, ku një 57-vjeçar u gjend pa shenja jete në makinën e tij. Dyshohet se autori i...

Gjendet i pajetë një 57 vjeçar brenda makinës së tij, dyshimet e para të policisë

Një 57-vjecar është gjetur i pajetë sot në makinën e tij në Gjirokastër. Sipas policisë, shtetasi me inicialet G.S., u gjet i pajetë në mjetin...

Emri/ I mori jetën 35-vjeçarit duke e goditur me sende të forta, arrestohet autori

Policia ka arrestuar sot autorin e ngjarjes së mbrëmshme në Gjirokastër, ku mbeti i vrarë Gjergji Hasan Ajmasi. Në pranga ka rënë shtetasi Paris Xhihani,...

Meta e nis ditën me këngën e Petrit Lulos

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka zbuluar takimin që ka zhvilluar me Gjirokastër me këngëtarin e njohur Petrit Lulo. Presidenti Meta shprehet se Petrit Lulo,...

72-vjeçari ndërroi jetë në lokal, shoqërohet partnerja e tij

Një ditë pasi një i moshuar u gjet pa jetë në ambientet e një lokali në Gjirokastër, policia ka shoqëruar pronaren e lokalit, 43-vjeçaren...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...