E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Regjistrohet viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri

Sot është shënuar viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri. Tatiana Haxhiaj nuk ia ka dalë dot mbanë, ndërsa pak ditë më parë vdiq edhe bashkëshorti i saj, Andrea Haxhiaj.

60-vjeçarja nga Gjirokastra kishte djegie në 70% të trupit, duke e bërë të pamundur mbijetimin nga plagët.

E ndërsa 64-vjeçari Andrea Haxhiaj ndërroi jetë në 3 gusht, si pasoje e flakëve në fshatin Asim Zeneli në qarkun e Gjirokastrës. Andrea Haxhiaj, ndërroi jetë brenda në banesën e tij që u përfshi nga flakët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...