E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Abuzoi seksualisht me një 16-vjeçare, pranga 53-vjeçarit

Një tjetër rast i rëndë, i abuzimit ndaj të miturave është raportuar në vendin tonë. Një 53-vjeçar në Gjirokastër është vënë në pranga, pasi dyshohet që të ketë abuzuar seksualisht me një të mitur.

Blutë e Gjirokatrës kanë ndaluar shtetasin me inicialet K. H., 53 vjeç, banues në Libohovë, pasi dyshohet se në periudha të ndryshme kohore ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me një 16-vjeçare.

Vajza ndodhet në spital, për të marrë ndihmë mjekësore dhe për t’iu nënshtruar ekzaminimeve të mëtejshme.

Lidhur me këtë rast, materialet hetimore në ngarkim të 53-vjeçarit u referuan në Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale më dhunë, me të mitur të moshës 14-18 vjeç”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...