E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

jehonë

Mediat greke jehonë deklaratës së Ramës për çështjen e detit

Mediat greke i kanë bërë jehonë deklaratës së djeshme të kryeministrit Rama lidhur me çështjen e detit. “Kryeministri shqiptar Edi Rama përshkroi shtrirjen e ujërave...

Radha kilometrike në Kakavijë, jehonë edhe në mediat italiane

Radhët kilometrike të krijuara ditët e fundit në Kakavijë, janë komentuar së fundmi edhe nga mediat italiane. Il fatto quotidiano shkruan se mbi 4000 vetura...

Trump i bën jehonë thirrjes për shkarkimin e ekspertit Fauci

Presidenti amerikan Donald Trump, shpërndau në rrjetin social Twitter një thirrje për shkarkimin e Anthony Faucit, anëtar kyç i task-forcës për koronavirus në Shtëpinë...

Revista e njohur franceze jehonë protestës për “Unazën e re”: Bulevardi i ri i korrupsionit

Me titullin “Bulevardi i ri i korrupsionit”, revista franceze “Courrier des Balkans” i ka bërë jehonë protestave prej disa muajsh të banorëve të zonës...

Televizioni rus i bën jehonë protestës së opozitës: Shqipëria në flakë

Rrjeti ndërkombëtar televiziv rus “Russia Today” i ka bërë një pasqyrë të gjerë situatës aktuale politike në Shqipëri. RT ndalet tek sulmi me bojë...

“Dora e Zotit” ndalon Boca Junior, afrimi i ri i Shqipërisë bën jehonë në Argjentinë

Tomas Guidara është mbrojtësi kuqezi i cili është pjesë e kampionatit argjentinas. Disi larg Shqipërisë dhe Europës, por 22 vjeçari po kalon një formë...

Nga superpritja e Alisson tek goli i Shaqirit, mediat angleze i bëjnë jehonë (Video)

Liverpool arriti të marrë një fitore mjaft të rëndësishme në transfertën e Burnley me rezultatin 1-3. Një fitore e merituar e cila e mban...

FIFA i bën jehonë me një pyetje suksesit të Kosovës: Sa ka pa u mposhtur?

Kombëtarja e Kosovës ka arritur të kualifikohet në Ligën e Kombeve dhe kjo është një arritje shumë e madhe për “dardanët”. Me gjithë paraqitjet...

Xhaka ‘trullos’ Bale, mediat spanjolle i bëjnë jehonë videos

Prania e Gareth Bale i ka dhënë më shumë vëmendje mediatike ndërkombëtare miqësores së të martës mbrëma, luajtur në “Elbasan Arena”, mes Shqipërisë dhe...

Video/FIFA i bën jehonë gafës së kuqezinjve: 69 metra dhe vetëm 7 sekonda

Humbjes së Shqipërisë vazhdon ti bëhet jehonë, jo për paraqitjen e kuqezinjve në fushë, por për atë gol të pësuar. Një gol që u...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...