E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

INTERPOL

Arrestohet 47-vjeçari në Lezhë në bashkpunim me Interpolin

Policia e Lezhës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, të dënuar nga autoritetet italiane me 11 vite e 7 muaj burgim,...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Në kërkim për vrasje, arrestohet 50-vjeçari shqiptar në Greqi me qëllim ekstradimi

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar në Lamia të Greqisë. Shtetasi, Arben Muça ishte në kërkim nga policia shqiptare, Për një vrasje të ndodhur në vitin. ''Ky...

Ekstradohet nga Greqia 43-vjeçarja shqiptare, në 2011 tentoi të trafikonte heroinë

Një 43-vjeçar është ekstraduar nga Greqia në Shqipëri. Aurela Doksani, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet tona të drejtësisë, pasi Gjykata e Shkallës së...

Pandemia/ INTERPOL-i konfiskon 17,000 teste false

Agjencia Ndërkombëtare e Policisë, INTERPOL, njoftoi se ka konfiskuar 17,000 teste false për koronavirus në një operacion të gjerë ndërkombëtar kundër kontrabandës së pijeve,...

Ish-shefi i Interpolit dënohet me 13.5 vjet burg

Në Kinë, ish-shefi i Interpolit Meng Hongwei u dënua me 13 vjet e gjysmë burgim pasi pohoi se kishte marrë ryshfete që kapnin më...

Interpol lëshon urdhër arresti ndaj ish-presidentit të Nissan dhe Renault

Interpol ka lëshuar një urdhër arresti për ish-presidentin e Nissan-Renault, Carlos Ghosn. Ai akuzohet nga Japonia për evazion fiskal edhe mashtrim. Vendimi për urdhër arrestin...

“Vodhi 6 pakistanezë në kufi”, i riu shkodran ekstradohet nga Kroacia

Një shkodran është ekstraduar nga Interpoli nga Kroacia në drejtim të Shqipërisë. 29 vjeçari është shpallur në kërkim ndërkombëtar për disa akuza. Ndaj tij...

Arsyet pse Kosova ka dështuar në INTERPOL

Që prej vitit 2010 Kosova ka bërë përpjekje të njëpasnjëshme për t’u anëtarësuar në INTERPOL (organizatën më të madhe ndërkombëtare për bashkëpunim policor), por...

Kërkoi shtyrje të aplikimit, INTERPOL i kthen përgjigje Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që në ditën e parë të fillimit të punës së Asamblesë Gjenerale, që të shtyhet...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....