Arrestohet 47-vjeçari në Lezhë në bashkpunim me Interpolin

Policia e Lezhës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, të dënuar nga autoritetet italiane me 11 vite e 7 muaj burgim, për disa vepra penale.

Në pranga ka rënë 46-vjeçari Ermir Lekstakaj, pasi akuzohet për “Trafikimi i lëndëve narkotike”, “Pjesëmarrje në grup kriminal “, “Plagosja”, “Rrëmbim personi” dhe “Kundërshtim i punonjësit të Policisë”.

Arrestimi u be nga Interpol Tirana

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim dhe me Interpol Tirana, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, kanë bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, të shtetasit:

Ermir Lekstakaj, 46 vjeç, banues në fshatin Balldre, Lezhë. Balkanweb