E mërkurë, 21 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Lezhë

Sherr mes fqinjëve, 30-vjeçari plagos me sende të forta të riun

Një konflikt i çastit mes fqinjëve ka përfunduar me një të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Balldre të Lezhës. Në pranga ka rënë...

Lezhë, Tone Përndoj jeton me fëmijën e sëmurë në pallatin e dëmtuar nga tërmeti

Në Lezhë, megjithëse pallatet janë evidentuar si të pabanueshme, shumë familje që e kanë pasur të pamundur të transferohen në Shëngjin, ose që nuk...

Lista/ Ja emrat e 31 kandidatëve për deputetë të PD që votohen të enjten në qarkun e Lezhës

Partia Demokratike vijon përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë në qarqet e vendit. Demokratët e Qarkut të Lezhës do të votojnë të enjten për kandidatët e...

Qytetarja nga Lezha: Pallati i pabanueshëm, se dimë çfarë do ndodhë me ne

Tërmeti i 26 nëntorit la me mijëra objekte të pabanueshme në qytetin e Lezhës. Një ndër to ishte dhe banesa e qytetares Drane Fane....

Dënimi i ish-kryebashkiakut të Lezhës/ PD: Ka pasur indicie për ndërhyrje politike

Partia Demokratike ka reaguar pas dënimit me 4 vite burg të ish-kreut të Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj. Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi shprehet...

Sërish lëkundje tërmeti në vend, ja magnituda dhe epiqendra

Nuk kanë të ndalur lëkundjet në vendin tonë. Tërmeti i radhës është ndjerë pak çaste më parë, në veri të vendit. Sipas EMSC, epiqendra është...

E rëndë/ Aksident në Lezhë, automjeti përplaset me barrierën metalike

Mbrëmjen e sotme në Lezhë ka ndodhur një aksident. Automjeti është përplasur me një barrierë metalike dhe ka hyrë përmes asaj. Makina ka pësuar dëme...

E sinjalizoi për parakalim të gabuar, 42-vjeçari nga Lezha dhunon efektiven e policisë

Një 42-vjeçar nga Lezha është arrestuar, pasi ka dhunuar efektiven e policisë. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet E.V., 42 vjeç, banues në Manati,...

Të shtëna në Lezhë

Së fundmi janë regjistruar disa të shtëna me armë zjarri në Lezhë. Raportohet se persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar në ajër, ndërsa mësohet se...

Rezultuan pozitiv me koronavirus, Ndreu jep lajmin e mirë për dy nënkryetarët

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, bën me dije se dy nënkryetarët që rezultuan pozitivë me koronavirus një javë më parë janë shëruar. Përmes një postimi...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...