E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

infermieret

“Dita Botërore e Infermierëve”, Manastirliu mesazh mirënjohjeje

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shprehur mirënjohjen për punën e infermierëve, që prej shpërthimit të koronavirusit në vend. Në kuadër...

FOTO/ Nisin punën 60 infermierët shqiptarë në Itali

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën me dije se 60 infermierët që kanë shkuar për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit...

60 infermierët drejt Italisë/ Di Maio: Një tjetër dhuratë nga miqtë tanë

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka reaguar pas nisjes së 60 infermierëve shqiptarë drejt vendit fqinj. Përmes një postimi në Twitter, Di...

Pandemia/ Një grup mjekësh e infermierësh shqiptarë nisen drejt Italisë

Italia po përballet me një situatë kritike lidhur me pandeminë, e cila nuk po i lë të marrin frymë lirisht. Numri i të vdekurve...

“Faleminderit heronjve shqiptarë”, ambasadorja e SHBA ndan mesazhin prekës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka falenderuar bluzat e bardha në Shqipëri, kjo në kuadër të Ditës Botërore të Shëndetit. Ambasadorja i...

Mbërrijnë 6 autombulancat e para nga Turqia, Rama flet për rrogën e mjekëve e infermierëve (VIDEO)

Në Shqipëri kanë mbërritur gjashtë autoambulancat e para nga Turqia, të kompletuara me të gjitha pajisjet e një urgjence lëvizëse. Këto janë pjesë e grantit...

“E ndjeja detyrim”/ Mjekja shqiptare: Mezi pres të fillojmë punën

Anestezistja Alma Neco është pjesë e ekipit mjekësor që u drejtua drejt Italisë, për t’i ardhur në ndihmë vendit fqinj. Ajo u rrëfye se...

Zhgënjehen nga mungesa e solidarizimit, italianët djegin flamurin e BE-së (VIDEO)

Italia është vendi më i goditur në botë nga pandemia e koronavirusit. Ky vend nuk ka të ndalur me shifrat e tmerrshme që vijnë...

Vendimi/ Shqipëria do të dërgojë mjekë dhe infermierë në Itali, ja sa do i paguajë

Qeveria shqiptare do të dërgojë në vendin fqinj Itali, personel shëndetësor mjekë dhe infermierë në ndihmë të situatës së krijuar nga pandemia. Vendimi është marrë...

A mund të prekemi dy herë nga koronavirusi? Ç’thonë ekspertët

Tashmë ka shumë informacione në dispozicion, se si të mbroheni nga koronavirusi, nga dezinfeketuesit e dorës, tek maskat e fytyrës. Por disa pyetje mbeten...

Të fundit

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

Rritja e frikshme e të infektuarve, KMSH jep njoftimin e rëndësishëm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, drejtuar gjithë myftijve, me rastin e shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave. KMSH...