E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

i nxehti afrikan

Vala e të nxehtit afrikan edhe këtë fundjavë, temperaturat deri në 39 gradë

Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike, moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin dhe ideal për ata të cilat kanë...

Vendi përfshihet nga i nxehti afrikan, ja sa do të shkojnë temperaturat nesër

Vala e nxehtë afrikane që ka përfshirë vendin, do t’i ktheje ditët e fundit të korrikut në më të nxehtat e këtij muaji. Moti për...

Mbërrin i nxehti afrikan, e enjtja me temperatura të larta

Sot pasdite (e mërkurë, dt.22) dhe nesër (e enjte, dt.23) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e enjte, dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...